Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Klasse | A |
Point | 0 |
Detaljer
Distance | 153,6 km |
Nettotid | 3:58:16 |
Starttidspunkt | 11:00:00 |
Sluttidspunkt | 14:58:16 |
Dato | 31. marts 2018 |
Detaljer
Hastighed | 38,68 km/t |
Tempo | 1:33 min/km |
Deltager (#927)
Rasmus MIKIVER | |
CK Hymer | |
Sverige | |
Mand, 29 år (35 i dag) |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
21KM | 21,4 km | 32:10 | 39,92 km/t | 32:10 | 11:32:10 | |||
42KM | 21,4 km | 31:12 | 41,15 km/t | 1:03:22 | 12:03:22 | |||
64KM | 21,4 km | 32:00 | 40,13 km/t | 1:35:22 | 12:35:22 | |||
85KM | 21,4 km | 32:52 | 39,07 km/t | 2:08:14 | 13:08:14 | |||
107KM | 21,4 km | 33:47 | 38,01 km/t | 2:42:01 | 13:42:01 | |||
128KM | 21,4 km | 34:02 | 37,73 km/t | 3:16:03 | 14:16:03 | |||
134KM | 6,3 km | 10:24 | 36,35 km/t | 3:26:27 | 14:26:27 | |||
141KM | 6,3 km | 10:27 | 36,17 km/t | 3:36:54 | 14:36:54 | |||
147KM | 6,3 km | 10:39 | 35,49 km/t | 3:47:33 | 14:47:33 | |||
153KM | 6,3 km | 10:45 | 35,16 km/t | 3:58:18 | 14:58:18 | |||
Total | 153,6 km | 3:58:18 | 38,67 km/t | 3:58:18 | 14:58:18 | |||
Andre resultater for Rasmus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Anundsloppet 2023 | 03-09-2023 | 3,8 KM | 5 | 20 omgange | 1:39:35 | 45,79 km/t | 1:18 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 26-08-2023 | 20 KM | 44 | 29:43,50 | 29:43,50 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 26-08-2023 | - | 29 | 23 omgange | 58:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 25-08-2023 | 1,1 KM | 35 | 2:11,33 | 2:11,33 | 30,15 km/t | 1:59 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2 | 19-08-2023 | 131 KM | 9 | 3:48:51 | 3:48:51 | 34,34 km/t | 1:44 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 15-07-2023 | 14 KM | 49 | 18:42,02 | 18:42,02 | 44,92 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 14-07-2023 | 2,3 KM | 44 | 23 omgange | 1:10:44 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 13-07-2023 | 7,5 KM | 72 | 8 omgange | 1:26:54 | 41,43 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 12-07-2023 | 31,2 KM | 49 | 6 omgange | 4:30:29 | 41,52 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 11-07-2023 | 31,2 KM | 52 | 5 omgange | 3:31:35 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 10-07-2023 | 3,2 KM | 38 | 4:52,07 | 4:52,07 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 25-06-2023 | 7,7 KM | 27 | 24 omgange | 4:48:24 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 04-06-2023 | 31 KM | 6 | 6 omgange | 4:20:12 | 42,89 km/t | 1:23 min/km |
Falkenloppet 2023 | 03-06-2023 | 10 KM | 6 | 13 omgange | 3:00:25 | 43,23 km/t | 1:23 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 30-04-2023 | 4,3 KM | 8 | 15 omgange | 1:32:51 | 41,67 km/t | 1:26 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 29-04-2023 | 11,2 KM | 37 | 10 omgange | 2:40:51 | 41,78 km/t | 1:26 min/km |
Götene GP | 23-04-2023 | - | 14 | 34 omgange | 58:34 | 0,00 km/t | - min/km |
Östgötaloppet 2023 | 16-04-2023 | 115 KM | 1 | 1 omgange | 2:43:21 | 42,24 km/t | 1:25 min/km |
Anundsloppet 2022 | 11-09-2022 | 3,8 KM | 22 | 22 omgange | 1:50:46 | 45,28 km/t | 1:19 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 28-08-2022 | 18 KM | 16 | 8 omgange | 3:30:31 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 27-08-2022 | 20 KM | 24 | 27:57,28 | 27:57,28 | 42,93 km/t | 1:23 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 27-08-2022 | - | 29 | 32 omgange | 47:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 26-08-2022 | 1,1 KM | 40 | 2:14,88 | 2:14,88 | 29,36 km/t | 2:02 min/km |
Lars RP Kriterium | 24-07-2022 | 4,3 KM | 8 | 15 omgange | 1:28:41 | 43,64 km/t | 1:22 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 23-07-2022 | 11 KM | 21 | 15 omgange | 3:39:58 | 45,00 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 16-07-2022 | 14 KM | 37 | 18:29,32 | 18:29,32 | 45,43 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 15-07-2022 | 2,3 KM | 37 | 23 omgange | 1:12:41 | 43,67 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 14-07-2022 | 31 KM | 48 | 6 omgange | 4:27:57 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 13-07-2022 | 7,5 KM | 28 | 9 omgange | 1:33:20 | 43,39 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 12-07-2022 | 31 KM | 24 | 6 omgange | 4:22:54 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 11-07-2022 | 3,2 KM | 31 | 4:46,14 | 4:46,14 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 26-06-2022 | 9,3 KM | 9 | 20 omgange | 4:28:59 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 06-06-2022 | 177 KM | 12 | 3:55:25 | 3:55:24 | 45,11 km/t | 1:19 min/km |
Falkenloppet 2022 | 05-06-2022 | 10 KM | 3 | 13 omgange | 3:00:15 | 43,27 km/t | 1:23 min/km |
Kringelloppet GP 2022 | 04-06-2022 | 3 KM | 31 | 12 omgange | 49:37 | 43,52 km/t | 1:22 min/km |
Lyngbyloppet | 21-05-2022 | 9,4 KM | 2 | 12 omgange | 2:38:32 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 15-05-2022 | 18 KM | 39 | 9 omgange | 3:40:32 | 44,07 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 01-05-2022 | 60 KM | 40 | 4:19:38 | 4:19:37 | 13,87 km/t | 4:19 min/km |
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic | 24-04-2022 | 42,1 KM | 4 | 4 omgange | 3:58:22 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Östgötaloppet 2022 | 10-04-2022 | 115 KM | 2 | 2:42:38 | 2:42:38 | 42,43 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 03-10-2021 | 31 KM | 3 | 5 omgange | 3:48:52 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Falkenloppet | 02-10-2021 | 10 KM | 8 | 10 omgange | 2:26:34 | 40,93 km/t | 1:27 min/km |
Östgötaloppet 2021 | 26-09-2021 | 115 KM | 5 | 2:37:00 | 2:37:00 | 43,95 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Västboloppet | 19-09-2021 | 162 KM | 33 | 4:15:22 | 4:15:22 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 29-08-2021 | 18 KM | 1 | 3:37:17 | 3:37:17 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 28-08-2021 | 20 KM | 14 | 29:07,96 | 29:07,96 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 28-08-2021 | - | 5 | 31 omgange | 47:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 27-08-2021 | 1,1 KM | 21 | 2:46,48 | 2:46,48 | 23,79 km/t | 2:31 min/km |
SWE CUP - Brudfjällsracet | 22-08-2021 | 47 KM | 8 | 4 omgange | 4:36:18 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
UMARA GP | 21-08-2021 | 1,6 KM | 4 | 31 omgange | 1:05:09 | 45,68 km/t | 1:18 min/km |
Kinnekulle Cyclassic | 15-08-2021 | 45 KM | 13 | 4 omgange | 4:13:40 | 42,57 km/t | 1:24 min/km |
Lars RP Kriterium | 25-07-2021 | 4,3 KM | 13 | 15 omgange | 1:26:33 | 44,71 km/t | 1:20 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 24-07-2021 | 11 KM | 2 | 15 omgange | 3:49:11 | 43,19 km/t | 1:23 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 50 | 19:52,59 | 19:52,59 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 43 | 1:11:31 | 1:11:31 | 2,01 km/t | 29:47 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 186 KM | 72 | 4:48:46 | 4:48:46 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 67,5 KM | 22 | 1:46:53 | 1:46:46 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 186 KM | 26 | 4:35:30 | 4:35:28 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 48 | 4:53,72 | 4:53,72 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland | 03-07-2021 | 2,8 KM | 44 | 16 omgange | 1:03:37 | 42,25 km/t | 1:25 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet | 20-06-2021 | 7,6 KM | 11 | 25 omgange | 4:22:23 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
Xamera Cup 2 - Mantorp | 11-06-2021 | - | 2 | 25 omgange | 1:40:03 | 0,00 km/t | - min/km |
HiQ Grand Prix | 06-06-2021 | 2,7 KM | 19 | 18 omgange | 1:09:20 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2021 | 05-06-2021 | 2,4 KM | 44 | 20 omgange | 1:01:54 | 46,52 km/t | 1:17 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje | 23-05-2021 | 148 KM | 30 | 3:48:17 | 3:48:17 | 38,90 km/t | 1:32 min/km |
Xamera Cup 4 - Kinnekulle | 15-05-2021 | 2,04 KM | 30 | 40 omgange | 2:18:37 | 35,32 km/t | 1:41 min/km |
Xamera Cup 3 - Axamo | 14-05-2021 | 0,95 KM | 16 | 23 omgange | 34:42 | 37,58 km/t | 1:35 min/km |
Xamera Cup 1 - Sviestad | 18-04-2021 | 2,1 KM | 12 | 34 omgange | 1:36:33 | 44,37 km/t | 1:21 min/km |
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 04-10-2020 | 7,6 KM | 8 | 25 omgange | 4:39:25 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Kinnekulle Cyclassic GP | 06-09-2020 | 1,2 KM | 16 | 35 omgange | 1:05:07 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 15-08-2020 | 2,4 KM | 22 | 13 omgange | 42:32 | 44,00 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 32 | 7 omgange | 2:48:37 | 44,34 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 153,6 KM | 36 | 3:35:29 | 3:35:29 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 47 | 8 omgange | 3:30:11 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: kurt61brandi@gmail.com