3 Dage i Nord - #2 Thy

3 Dage i Nord - #2 Thy

Results

Christian Gorm Albrechtsen
Team Herning CK Elite PB Look
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Klasse A
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 12 af 28
Mænd 12 af 28
Point
Point 2
Detaljer
Hastighed 39,43 km/t
Tempo 1:31 min/km
Deltager (#27)
Christian Gorm Albrechtsen
Team Herning CK Elite PB Look
Danmark
Mand, 19 år (24 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
23KM 23 km 35:48 41 38,55 km/t 35:48 41 09:35:48
46KM 23 km 33:23 21 41,34 km/t 1:09:11 22 10:09:11
69KM 23 km 33:36 34 41,07 km/t 1:42:47 28 10:42:47
92KM 23 km 35:46 13 38,58 km/t 2:18:33 26 11:18:33
115KM 23 km 35:54 22 38,44 km/t 2:54:27 27 11:54:27
138KM 23 km 34:38 21 39,85 km/t 3:29:05 26 12:29:05
145KM 7 km 11:25 4 36,79 km/t 3:40:30 19 12:40:30
152KM 7 km 11:03 22 38,01 km/t 3:51:33 23 12:51:33
159KM 7 km 10:26 12 40,26 km/t 4:01:59 12 13:01:59
Total 159 km 4:01:59 12 39,42 km/t 4:01:59 12 13:01:59
 
Andre resultater for Christian Gorm
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM132:34:23
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM112:25:07
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM735:23
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM452:42:07
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM453:07:29
Hobro løbet 202114,4 KM392:46:19
Odder CK25,3 KM243:43:23
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM193:12:14
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM192:47:33
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM121:16:03
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM381:06:36
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM213:17:19
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM322:52:33
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM403:34:09
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM5041:47
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-2433:06
Spar Nords Gadeløb Skive 20201 KM181:11:09
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM793:38:19
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM523:01:16
Hobro løbet 201925,3 KM243:35:53
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM453:47:11
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM433:04,30
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM141:17:02
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM43:38:24
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM42:52:16
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1533:26
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM313:44:00
Skive Gadeløb (DCU) -211:10:58
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM253:44:03
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM2231:42
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM3040:34
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM493:02:23
CK Djurs 201819,7 KM123:48:04
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM323:36:42
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ole@fiskeriflaaden.dk