Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Klasse | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 2:01:17 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:17:00 |
Dato | 1. april 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 69 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 40:25 34,13 km/t |
Hurtigste omgang | 36:52 37,43 km/t |
Langsomste omgang | 45:25 30,38 km/t |
Deltager (#146)
Sebastian Roer Iversen | |
Cykleklubben Fix Rødovre | |
Danmark | |
Mand, 15 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 39:00 | 35,38 km/t | 39:00 | 10 | 09:56:00 | |||
Omgang 2 | 36:52 | 37,43 km/t | 1:15:52 | 15 | 10:32:52 | |||
Omgang 3 | 45:25 | 30,38 km/t | 2:01:17 | 28 | 11:18:17 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Sebastian Roer
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 9 | 11 omgange | 2:47:45,46 | 43,67 km/t | 1:22 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 4 | 2 omgange | 31:35 | 42,76 km/t | 1:24 min/km |
Sorø BC Linjeløb 2021 | 20-06-2021 | 10,3 KM | 10 | 10 omgange | 2:31:03,04 | 40,91 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 12 | 4 omgange | 2:39:22,62 | 42,65 km/t | 1:24 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 13 | 5 omgange | 2:54:36 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 9 | 8 omgange | 2:59:06 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 6 | 6 omgange | 2:26:18,78 | 42,57 km/t | 1:24 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 10 | 7 omgange | 2:13:15 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 21 | 5 omgange | 2:44:53 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 23 | 30:04,04 | 30:04,04 | 43,90 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 41 | 8 omgange | 1:40:59 | 40,88 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 26 | 4 omgange | 2:30:07 | 44,12 km/t | 1:21 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 8 omgange | 2:10:48 | - | - |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 14 | 6 omgange | 2:48:24 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 23 | 7 omgange | 2:37:31 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 13 | 8 omgange | 2:22:31 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 16 | 5 omgange | 2:51:51 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 47 | 4 omgange | 2:30:08 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 39 | 5 omgange | 2:56:31 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 11 | 4 omgange | 1:59:40 | 37,90 km/t | 1:34 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 9 | 6 omgange | 1:55:00 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 6 | 5:52:40 | 21:40 | 42,92 km/t | 1:23 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 8 | 6 omgange | 1:32:42 | 43,88 km/t | 1:22 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 12 | 1:30:52 | 19:52 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 3 | 1:50:11 | 20:11 | 43,07 km/t | 1:23 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 14 | 5 omgange | 1:50:16 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 12 | 3 omgange | 1:45:20 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 33 | 5 omgange | 1:55:58 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 23 | 4 omgange | 1:50:55 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 14 | 3 omgange | 1:46:42 | 36,10 km/t | 1:39 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: ole@fiskeriflaaden.dk