Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Klasse | DB |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:52:52 |
Point | 20 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:12:00 |
Dato | 1. april 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 92 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 43:13 31,93 km/t |
Hurtigste omgang | 41:36 33,17 km/t |
Langsomste omgang | 44:52 30,75 km/t |
Deltager (#50)
Marie-Louise Hartz Krogager | |
Ordrup Cykle Club | |
Danmark | |
Kvinde, 28 år (34 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 41:36 | 33,17 km/t | 41:36 | 2 | 09:53:36 | |||
Omgang 2 | 42:41 | 32,32 km/t | 1:24:18 | 2 | 10:36:18 | |||
Omgang 3 | 43:41 | 31,58 km/t | 2:07:59 | 2 | 11:19:59 | |||
Omgang 4 | 44:52 | 30,75 km/t | 2:52:52 | 1 | 12:04:52 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Marie-Louise Hartz
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 4 | 7 omgange | 4:43:06 | 29,82 km/t | 2:00 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 11 | 4 omgange | 2:44:21,24 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 3 | 8 omgange | 1:46:32 | 38,74 km/t | 1:32 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 4 | 3 omgange | 1:56:13 | 38,41 km/t | 1:33 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 2 | 6 omgange | 2:33:27 | 41,05 km/t | 1:27 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 4 | 6 omgange | 2:47:47 | 32,18 km/t | 1:51 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 2 | 7 omgange | 2:11:13,44 | 42,89 km/t | 1:23 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 2 | 3:27:25 | 3:27:25 | 36,80 km/t | 1:37 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2023- Aalborg CR | 22-06-2023 | 26,3 KM | 8 | 36:53 | 36:53 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 27 KM | 2 | 38:47 | 38:47 | 41,76 km/t | 1:26 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 3 | 7 omgange | 2:35:10 | 32,48 km/t | 1:50 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 1 | 4 omgange | 2:42:17 | 35,20 km/t | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 1 | 5 omgange | 2:39:44 | 36,06 km/t | 1:39 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 1 | 7 omgange | 1:55:11,03 | 38,29 km/t | 1:34 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 3 | 7 omgange | 2:23:59,92 | 42,58 km/t | 1:24 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 2 | 6 omgange | 2:01:50 | 36,04 km/t | 1:39 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 1 | 5 omgange | 2:19:19,70 | 37,90 km/t | 1:34 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 3 | 4 omgange | 2:36:47,47 | 38,73 km/t | 1:32 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 26 KM | 5 | 35:52,49 | 35:52,49 | 43,48 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 11 | 5 omgange | 2:32:06 | 35,31 km/t | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 3 | 5 omgange | 1:53:53 | 39,51 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 1 | 4 omgange | 2:16:17 | 37,69 km/t | 1:35 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 16 | 4 omgange | 2:49:34,24 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 2 | 10 omgange | 2:02:17 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 7 | 3 omgange | 1:52:55 | 39,53 km/t | 1:31 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 5 | 9 omgange | 2:24:54,40 | 38,38 km/t | 1:33 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 2 | 36:40,95 | 36:39,93 | 42,55 km/t | 1:24 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 3 | 4 omgange | 2:32:19 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 127,2 KM | 13 | 3:31:28 | 3:31:28 | 36,09 km/t | 1:39 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 26,3 KM | 8 | 39:00 | 39:00 | 40,46 km/t | 1:28 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 5 | 6 omgange | 3:28:34 | 32,62 km/t | 1:50 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 8 | 7 omgange | 2:30:27 | 33,50 km/t | 1:47 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 7 | 4 omgange | 2:31:56 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 1 | 7 omgange | 2:18:27 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 12,2 KM | 10 | 7 omgange | 2:23:35 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 3 | 9 omgange | 2:23:03,63 | 34,61 km/t | 1:44 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 4 | 11 omgange | 51:46,80 | 35,43 km/t | 1:41 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 1 | 8 omgange | 1:41:54,28 | 35,33 km/t | 1:41 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 6 | 13 omgange | 1:37:27,62 | 32,01 km/t | 1:52 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 4 | 22:04,76 | 22:04,76 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 3 | 7 omgange | 2:22:22,64 | 36,58 km/t | 1:38 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 4 | 7 omgange | 2:42:04,59 | 36,28 km/t | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 8 | 5 omgange | 2:25:10 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 5 | 5 omgange | 1:52:38 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 7 | 4 omgange | 2:21:22 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 3 | 5 omgange | 2:29:37,59 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 12 | 39:31,36 | 39:31,36 | 39,47 km/t | 1:31 min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 10 | 6 omgange | 50:23 | 0,00 km/t | - min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 6 | 6 omgange | 3:08:06,95 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 1 | 10 omgange | 2:12:54 | 38,83 km/t | 1:32 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 2 | 7 omgange | 2:22:38,23 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 1 | 7 omgange | 2:27:31 | 37,01 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 20 | 6:01:16 | 6:01:16 | 2,59 km/t | 23:09 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 28 | 6 omgange | 2:37:13 | 28,39 km/t | 2:06 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 6 | 8 omgange | 54:05 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 13 | 15:56 | 15:56 | 39,89 km/t | 1:30 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | - | 13 | 3:14:52 | 3:14:52 | 0,00 km/t | - min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | - | 4 | 4 omgange | 2:46:57 | 0,00 km/t | - min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 4 | 7 omgange | 1:58:07,54 | 37,33 km/t | 1:36 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 4 | 7 omgange | 2:35:29 | 32,41 km/t | 1:51 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 7 | 4 omgange | 2:34:58 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 6 | 6 omgange | 2:27:58 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 3 | 5 omgange | 2:21:22,60 | 37,35 km/t | 1:36 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 7 | 5 omgange | 2:17:31,62 | 37,74 km/t | 1:35 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:02:36,80 | 36,41 km/t | 1:38 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 3 | 5 omgange | 1:46:34,42 | 38,00 km/t | 1:34 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 4 | 4 omgange | 3:01:46,77 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 5 | 7 omgange | 2:53:03 | 35,43 km/t | 1:41 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 6 | 6 omgange | 1:57:20 | 33,75 km/t | 1:46 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 2 | 4 omgange | 2:29:44 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 5 | 7 omgange | 1:33:18 | 38,71 km/t | 1:32 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 7 | 3 omgange | 2:11:19 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 23 | 7 omgange | 2:19:53 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 23 | 5 omgange | 2:12:48 | 35,24 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 34 | 8 omgange | 1:05:48 | 30,64 km/t | 1:57 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 3 | 3 omgange | 2:15:50 | 33,79 km/t | 1:46 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 1 | 4 omgange | 3:08:06 | 32,54 km/t | 1:50 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 1 | 7 omgange | 2:50:16 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 3 | 4 omgange | 2:30:50 | 37,87 km/t | 1:35 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 1 | 6 omgange | 2:25:29 | 35,63 km/t | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 3 | 5 omgange | 2:36:06 | 34,21 km/t | 1:45 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 4 | 4 omgange | 2:45:04 | 31,11 km/t | 1:55 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: ole@fiskeriflaaden.dk