3 Dage i Nord - #3 Aalborg

Resultater

Jacob Christian Vestergaard
Cykle Clubben Hjørring
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse U17
Omgange 4
Samlet tid 2:04:37
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 49 af 60
Mænd 49 af 60
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 71,2 km
Distance (omgang) 17,8 km
Gennemsnit omgang 31:09
34,28 km/t
Hurtigste omgang 30:14
35,32 km/t
Langsomste omgang 32:27
32,90 km/t
Deltager (#4)
Jacob Christian Vestergaard
Cykle Clubben Hjørring
Danmark
Mand, 15 år (16 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 30:14 35,33 km/t 30:14 53 10:50:14
Omgang 2 31:05 34,36 km/t 1:01:19 53 11:21:19
Omgang 3 30:50 34,64 km/t 1:32:09 50 11:52:09
Omgang 4 32:28 32,90 km/t 2:04:37 49 12:24:37
 
Omgangstider
Andre resultater for Jacob Christian
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:00:09
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:44:52
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM22:12
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM21:30
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:46:02
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:13:46
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM2:01:31
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:06:27
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:20:33
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:54:39
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:02:12
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:05:51
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM2:47:49
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:12:18
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:35:06
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM3:14:57
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:42:01
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:44:22
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:34:58
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM34:18
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM3:33:16
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM3:01:33
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:06
Randers Bike Week #215,4 KM3:02:05
Randers Bike Week #312,4 KM2:44:07
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:28:08
Randers Bike Week #415,5 KM2:45:50
CK Aarhus18,2 KM3:07:52
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM36:29,06
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM36:44,82
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:39:33
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:08:08
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:57:54
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM3:07:25
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@aacr.dk