3 Dage i Nord - #3 Aalborg

Resultater

Oskar Koudal
TEAM LICENSCYKLING.DK
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse U13
Omgange 5
Samlet tid 1:03:58
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 13 af 13
Mænd 13 af 13
Detaljer
Distance i alt 27,5 km
Distance (omgang) 5,5 km
Gennemsnit omgang 12:47
25,79 km/t
Hurtigste omgang 11:53
27,74 km/t
Langsomste omgang 13:20
24,74 km/t
Deltager (#926)
Oskar Koudal
TEAM LICENSCYKLING.DK
Danmark
Mand, 10 år (12 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 11:53 27,77 km/t 11:53 13 13:15:53
Omgang 2 12:45 25,88 km/t 24:38 13 13:28:38
Omgang 3 12:40 26,05 km/t 37:18 13 13:41:18
Omgang 4 13:19 24,78 km/t 50:37 13 13:54:37
Omgang 5 13:21 24,72 km/t 1:03:58 13 14:07:58
 
Omgangstider
Andre resultater for Oskar Koudal
ArrangementDistanceNettotid
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #25,45 KM50:13
Stevens Cross Cup 2017/18 - #31,45 KM23:08
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #39,4 KM42:18
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:14:58
Albike Cuppen 2018 - #1 Hammel5 KM59:03
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #1 Bordrup Plantage6 KM58:31
Albike Cuppen 2018 - #2 Grenå-43:27
Albike Cuppen 2018 - #3 Viborg-42:35
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:38
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:06:24
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:03:52
Snejbjerg JFM TT 10,5 KM20:32
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM46:55
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #3 Militærskoven, Varde6 KM55:01
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde4,17 KM52:32
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM47:52
Albike Cuppen 2018 - #4 CC Marselisborg-48:47
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #4 Bramming MTB Track6 KM49:33
Albike Cuppen 2018 - #5 Aarhus MTB-38:40
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #2 Militærskoven, Varde3 KM33:13
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #5 Grusgraven, Varde6 KM49:15
Albike Cuppen 2018 - #6 Fredericia-27:54
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #6 Nymindegab6 KM49:10
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM23:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM23:46
Randers Bike Week #215,5 KM1:06:40
Randers Bike Week #215,5 KM1:06:40
Randers Bike Week #312,4 KM50:14
Randers Bike Week #312,4 KM50:14
Randers Bike Week #44,2 KM49:18
Randers Bike Week #44,2 KM49:18
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -20:21
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018-1:00:48
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM46:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM3:09:58
Albike Cuppen 2018 - #8 Kolding-25:27
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #8 Blåbjerg6 KM1:00:32
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:00:26
Herning City Gadeløbet 1,6 KM32:16
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM45:19
Albike Cuppen 2018 - #9 Vejle3 KM25:49
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg3 KM22:44
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #3 Arnbjerg, Varde3 KM23:51
Albike Cuppen 2018 - #10 Randers (Finale)-33:25
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM58:23
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20184,5 KM28:17
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM22:47
Børge Madsen Cykler - MTB Klassikeren 2018-37:27
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM16:49
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM25:37
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM22:09
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter25:30
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #16,5 KM54:21
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #26,3 KM58:54
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #39,5 KM34:03
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #3 Militærskoven, Varde6 KM50:54
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #4 Grusgraven, Varde6 KM52:01
DM XCM 2019 - Aarhus MTB25 KM1:34:44
Horsens - U17 TORNADO CUP 16,4 KM39:42
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM51:57
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM50:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:00:43
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #5 Bramming MTB Track6 KM49:16
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER5,7 KM54:39
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde4,2 KM48:37
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #6 Nymindegab6 KM49:00
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:15
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:15
Randers Bike Week #25,7 KM49:53
Randers Bike Week #25,7 KM49:53
Randers Bike Week #312,4 KM48:18
Randers Bike Week #312,4 KM48:18
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM44:43
Randers Bike Week #415,5 KM1:04:04
Randers Bike Week #415,5 KM1:04:04
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #7 Esbjerg (Mentor It MTB Park6 KM44:50
Race Days Kolding p/b SRAM #2-44:13
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM49:16
Hobro løbet 20197,4 KM45:30
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM46:57
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM48:54
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM40:29
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@aacr.dk