3 Dage i Nord - #3 Aalborg

3 Dage i Nord - #3 Aalborg

Results

Christian Wilkens
Haderslev Starup Cykelklub
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse B
Omgange 7
Samlet tid 3:08:54
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 19 af 26
Mænd 19 af 26
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 124,6 km
Distance (omgang) 17,8 km
Gennemsnit omgang 26:59
39,58 km/t
Hurtigste omgang 25:57
41,15 km/t
Langsomste omgang 29:11
36,59 km/t
Deltager (#21)
Christian Wilkens
Haderslev Starup Cykelklub
Danmark
Mand, 20 år (24 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 25:58 41,11 km/t 25:58 4 09:31:58
Omgang 2 25:57 41,15 km/t 51:55 7 09:57:55
Omgang 3 26:19 40,56 km/t 1:18:15 6 10:24:15
Omgang 4 26:26 40,38 km/t 1:44:42 2 10:50:42
Omgang 5 26:51 39,76 km/t 2:11:34 6 11:17:34
Omgang 6 29:11 36,59 km/t 2:40:45 8 11:46:45
Omgang 7 28:09 37,94 km/t 3:08:54 19 12:14:54
 
Omgangstider
Andre resultater for Christian
ArrangementDistanceNettotid
BRUNDTLANDLØBET80 KM2:15:49
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:25:42
HADERSLEV NÆS LØBET 2016117 KM3:05:58
GP HORSENS POSTEN 2016100 KM2:41:18
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2017165 KM4:41:46
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM3:12:33
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:26:02
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:02:38
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:37:50
CK Djurs 201819,7 KM2:48:07
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:06
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:55:12
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:26:25
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:43:19
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:44:33
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:31:58
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:33:35
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:23:20
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:32:11
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:25:17
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:30:35
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:15:36
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:22:07
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@aacr.dk