Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup

Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup

Results

Christian Gorm Albrechtsen
Team Herning CK Elite PB Look
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse A
Omgange 9
Samlet tid 3:36:42
Nettotid 3:36:42
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 32 af 34
Mænd 32 af 34
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 147,6 km
Distance (omgang) 16,4 km
Gennemsnit omgang 24:04
40,86 km/t
Hurtigste omgang 22:45
43,24 km/t
Langsomste omgang 25:06
39,20 km/t
Deltager (#27)
Christian Gorm Albrechtsen
Team Herning CK Elite PB Look
Danmark
Mand, 19 år (24 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 22:45 43,24 km/t 22:45 34 12:17:45
Omgang 2 23:29 41,88 km/t 46:15 12 12:41:15
Omgang 3 23:38 41,61 km/t 1:09:54 32 13:04:54
Omgang 4 23:30 41,87 km/t 1:33:24 32 13:28:24
Omgang 5 24:14 40,59 km/t 1:57:38 34 13:52:38
Omgang 6 24:12 40,65 km/t 2:21:51 28 14:16:51
Omgang 7 25:06 39,20 km/t 2:46:57 32 14:41:57
Omgang 8 24:51 39,57 km/t 3:11:49 34 15:06:49
Omgang 9 24:54 39,51 km/t 3:36:43 32 15:31:43
 
Omgangstider
Andre resultater for Christian Gorm
ArrangementDistancePlaceringNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM132:34:23
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM112:25:07
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM735:23
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM452:42:07
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM453:07:29
Hobro løbet 202114,4 KM392:46:19
Odder CK25,3 KM243:43:23
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM193:12:14
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM192:47:33
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM121:16:03
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM381:06:36
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM213:17:19
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM322:52:33
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM403:34:09
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM5041:47
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-2433:06
Spar Nords Gadeløb Skive 20201 KM181:11:09
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM793:38:19
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM523:01:16
Hobro løbet 201925,3 KM243:35:53
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM453:47:11
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM433:04,30
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM141:17:02
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #312,4 KM42:58:20
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM93:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1213:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM43:38:24
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM42:52:16
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1533:26
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM313:44:00
Skive Gadeløb (DCU) -211:10:58
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM253:44:03
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM2231:42
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM3040:34
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM493:02:23
CK Djurs 201819,7 KM123:48:04
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM124:01:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.