Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup

Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup

Results

Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse D
Omgange 5
Samlet tid 2:07:41
Nettotid 2:07:41
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 4 af 21
Mænd 4 af 21
Point
Point 8
Detaljer
Distance i alt 410 km
Distance (omgang) 82 km
Gennemsnit omgang 25:32
192,63 km/t
Hurtigste omgang 24:34
200,20 km/t
Langsomste omgang 26:17
187,08 km/t
Deltager (#106)
Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 21 år (26 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 26:17 187,08 km/t 26:17 8 13:06:17
Omgang 2 24:34 200,20 km/t 50:52 6 13:30:52
Omgang 3 25:14 194,86 km/t 1:16:07 3 13:56:07
Omgang 4 25:25 193,53 km/t 1:41:32 6 14:21:32
Omgang 5 26:09 188,07 km/t 2:07:42 4 14:47:42
 
Omgangstider
Andre resultater for Oskar
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup12,2 KM12:05:09
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM102:21:01
Hobro løbet 202214,4 KM142:34:11
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM53:02:58
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM167:03:17
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM222:40:34
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM261:05:53
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM261:05:53
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM2013:54
Cross - Marselisborg CC2,3 KM21:01:37
CK Aarhus18,2 KM103:16:58
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter91:15:01
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM42:36:31
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM291:14:36
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM121:09:31
Randers Bike Week #415,5 KM123:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM153:36:42
Randers Bike Week #312,4 KM123:05:02
Randers Bike Week #312,4 KM123:05:02
Randers Bike Week #215,4 KM83:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM83:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1313:48
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM1313:48
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM565:10:33
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-254:10:30
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM323:09:03
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM323:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM313:46:01
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM22:38:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM213:15:59
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM93:04:00
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM12:31:53
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM12:44:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM93:07:34
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM142:52:57
Integoløbet Hedensted 11,23 KM22:14:52
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM12:48:58
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM33:16:42
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM32:39:02
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM12:23:49
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM122:27:17
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM42:58:11
Randers Bike Week #44,2 KM101:09:41
Randers Bike Week #44,2 KM131:09:41
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM27:07:32
Randers Bike Week #312,4 KM132:22:51
Randers Bike Week #312,4 KM102:22:51
Randers Bike Week #215,5 KM63:01:37
Randers Bike Week #215,5 KM13:01:37
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1033:31
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM733:31
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM512:16:24
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM72:34:38
Frederikshøj6,3 KM11:08:52
CK Djurs 201819,7 KM151:57:37
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM61:55:13
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM11:54:22
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM41:53:53
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM22:38:11
Marselis Cykelløbet 201780 KM472:10:57
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.