RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup

RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup

Results

Frederik Lykke
Silkeborg IF Cykling
Resultat

2 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse U15
Omgange 2
Samlet tid 1:23:22
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 3 af 29
Mænd 3 af 29
Point
Point 16
Detaljer
Distance i alt 50,8 km
Distance (omgang) 25,4 km
Gennemsnit omgang 41:41
36,55 km/t
Hurtigste omgang 41:35
36,65 km/t
Langsomste omgang 41:47
36,46 km/t
Deltager (#28)
Frederik Lykke
Silkeborg IF Cykling
Danmark
Mand, 14 år (18 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 41:35 36,65 km/t 41:35 1 11:35:35
Omgang 2 41:47 36,46 km/t 1:23:22 3 12:17:22
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen16,2 KM43:22:27
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb15,7 KM11:59:19
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart12,4 KM816:38,77
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb1,7 KM239:40
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb19,3 KM51:55:53
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup12,2 KM12:09:19
Visit Vejle løbet 202213 KM52:48:35
Agro Top løb 2022 - Skive17 KM53:04:26
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart)26 KM2436:06,20
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM12:50:15
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter339:30
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense-41:06:31
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2,2 KM41:02:26
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM252:18:58
Hobro løbet 202114,4 KM52:10:43
Odder CK25,3 KM202:35:35
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM152:27:02
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM82:11:14
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM923:17:09
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM1101:21:17
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM11326:22
Holte MTB DM 2021-81:21:39
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give132,5 KM63:19:44
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM12:42:16
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM193:09:55
CK Djurs 202111,8 KM32:51:19
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM192:55:42
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM132:45:09
ABC Linjeløb 202117,6 KM22:29:07,81
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM41:17:25
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM31:55:31,92
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM448:15,42
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM1219:59,37
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM51:51:03,21
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM12:45:22,13
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U194,1 KM12:04:09
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM31:51:45
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag2,3 KM852:14
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 20204,7 KM156:04
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 20204,8 KM61:07:26
DM XCO - Vejle 20204800 Meter81:03:22
Cyklebørsen MTBvintercup # 5 (2019/20)4,5 KM157:21
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM122:03:45
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM174:52:18
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM31:30:09
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM21:03:06
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM2915:28
Cyklebørsen MTBvintercup # 3 (2019/20)4,5 KM11:02:31
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2019/20)4,5 KM159:40
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2019/20)4,5 KM11:04:15
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM128:45
Cross - Marselisborg CC2,3 KM130:55
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM134:42
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM234:37
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM126:58
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg4,1 KM1258:57
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM372:10:01
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM121:51:50
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM3220:32,80
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde6,25 KM91:13:04
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM211:44:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM141:54:42
DCU XCO - Viborg MTB5,2 KM81:14:15
DM XCM 2019 - Aarhus MTB50 KM82:22:51
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte5,9 KM121:06:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM211:49:11
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM11:46:03
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM151:32:30
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 20195,2 KM753:52
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter739:47
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM133:35
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM138:50
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM138:41
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19)4,5 KM21:01:32
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM230:56
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM429:04
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg5 KM548:58
Herning City Gadeløbet 1,6 KM222:46
Randers Bike Week #44,2 KM654:53
Randers Bike Week #44,2 KM654:53
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM43:50:29
Randers Bike Week #312,4 KM51:07:20
Randers Bike Week #312,4 KM51:07:20
Randers Bike Week #215,5 KM61:24:06
Randers Bike Week #215,5 KM61:24:06
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM224:20
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM224:20
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde5,75 KM550:05
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg5 KM548:41
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM61:10:47
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM61:02:57
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM101:20:51
CK Djurs 201814,1 KM21:06:08
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM456:49
DCU MTB XCO Racing Kolding4,3 KM449:12
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM21:09:20
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM31:11:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM31:06:05
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 6-41:05:34
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 54 KM755:26
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 45 KM350:00
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 3-41:00:33
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 24,5 KM758:48
Stevens Cross Cup 2017/18 - #1-132:06
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 14,5 KM459:22
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C15 KM1548:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomas.blichert-toft@skolekom.dk