Randers - Tornado Cup (DCU)

Resultater

Jeppe Aaskov Pallesen
Team OK Kvickly Odder
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 9
Samlet tid 3:15:27
Nettotid 3:15:27
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 3 af 23
Mænd 2 af 23
Point
Point 16
Detaljer
Distance i alt 135 km
Distance (omgang) 15 km
Gennemsnit omgang 21:43
41,44 km/t
Hurtigste omgang 20:20
44,23 km/t
Langsomste omgang 23:00
39,10 km/t
Deltager (#33)
Jeppe Aaskov Pallesen
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 20 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 20:20 44,26 km/t 20:20 1 13:50:20
Omgang 2 20:57 42,96 km/t 41:17 1 14:11:17
Omgang 3 21:05 42,69 km/t 1:02:22 3 14:32:22
Omgang 4 21:29 41,89 km/t 1:23:51 3 14:53:51
Omgang 5 21:58 40,97 km/t 1:45:49 3 15:15:49
Omgang 6 21:55 41,06 km/t 2:07:44 1 15:37:44
Omgang 7 22:11 40,57 km/t 2:29:55 2 15:59:55
Omgang 8 23:01 39,10 km/t 2:52:56 2 16:22:56
Omgang 9 22:32 39,94 km/t 3:15:28 3 16:45:28
 
Omgangstider
Andre resultater for Jeppe Aaskov
ArrangementDistanceNettotid
EN FORÅRSDAG I GUDENÅDALEN 201790 KM2:30:52
Stevens Cross Cup 2017/18 - #2-52:07
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM3:34:02
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:30:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:28:09
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:41:57
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM4:49:02
CK Djurs 201819,7 KM3:48:04
Frederikshøj6,3 KM1:30:11
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:30:42
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:42
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:18:09
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM40:02
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:35:18
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:43:50
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM31:25
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:41:36
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
Hadsten Gadeløb (DCU) 1400 Meter1:07:28
Skive Gadeløb (DCU) -1:10:51
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:49
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:52:26
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:36:27
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:13:06
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com