Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 2:56:30 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:25:00 |
Dato | 5. maj 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 105 km |
Distance (omgang) | 15 km |
Gennemsnit omgang | 25:12 35,69 km/t |
Hurtigste omgang | 21:01 42,79 km/t |
Langsomste omgang | 30:23 29,61 km/t |
Deltager (#27)
Mads Bak Bjerregaard | |
Team Vifra Kvickly Odder Junior | |
Danmark | |
Mand, 16 år (22 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 21:01 | 42,79 km/t | 21:01 | 16 | 11:46:01 | |||
Omgang 2 | 22:17 | 40,38 km/t | 43:19 | 13 | 12:08:19 | |||
Omgang 3 | 22:58 | 39,17 km/t | 1:06:17 | 24 | 12:31:17 | |||
Omgang 4 | 25:31 | 35,27 km/t | 1:31:48 | 24 | 12:56:48 | |||
Omgang 5 | 27:51 | 32,30 km/t | 1:59:40 | 24 | 13:24:40 | |||
Omgang 6 | 26:25 | 34,05 km/t | 2:26:06 | 26 | 13:51:06 | |||
Omgang 7 | 30:23 | 29,61 km/t | 2:56:30 | 28 | 14:21:30 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Mads Bak
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 57 | 15 omgange | 2:50:42 | 45,34 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 33 | 6 omgange | 3:09:51 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 14 | 12 omgange | 2:55:36,06 | 43,05 km/t | 1:23 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 11 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 32 | 8 omgange | 2:46:09 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 26 | 8 omgange | 2:47:33 | 42,97 km/t | 1:23 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 7 | 4 omgange | 2:37:35 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 7 | 5 omgange | 2:20:09 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 12 | 2 omgange | 28:35 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 6 | 8 omgange | 2:03:35 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 7 | 7 omgange | 2:46:42 | 39,30 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 13 | 0:00 | 6:25:14 | 2,43 km/t | 24:41 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 19 | 8 omgange | 2:24:05 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 6 | 10 omgange | 59:26 | 42,40 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 25 | 15:02 | 15:02 | 42,27 km/t | 1:25 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 14 | 4 omgange | 2:25:26 | 41,75 km/t | 1:26 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 25 | 6 omgange | 2:49:46 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars | 08-08-2019 | 1,4 KM | 32 | 9 omgange | 20:11 | - | - |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 47 | 9 omgange | 2:45:02 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 45 | 8 omgange | 3:37:45 | 33,95 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 44 | 15:07 | 15:07 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 62 | 34:40 | 34:40 | 43,27 km/t | 1:23 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 34 | 7 omgange | 2:34:58 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 58 | 5 omgange | 3:13:48 | 36,84 km/t | 1:37 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 14 | 6 omgange | 3:37:36 | 31,43 km/t | 1:54 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 13 | 6 omgange | 3:02:04 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
Grindsted DCU CUP - U19 Cup | 24-06-2018 | 119,4 KM | 45 | 2:57:09 | 2:57:09 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 44 | 5 omgange | 3:18:25 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 15 | 7 omgange | 3:30:17 | 36,55 km/t | 1:38 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 46 | 5 omgange | 2:55:35 | 40,66 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 29 | 7 omgange | 2:40:12 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Bakkeløbet 2018 | 29-04-2018 | 120 KM | 14 | 3:01:48 | 3:01:34 | 39,65 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 52 | 6 omgange | 2:49:56 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com