Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 1:05:25 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:35:00 |
Dato | 5. maj 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 36 km |
Distance (omgang) | 9 km |
Gennemsnit omgang | 16:21 33,02 km/t |
Hurtigste omgang | 15:07 35,69 km/t |
Langsomste omgang | 17:06 31,58 km/t |
Deltager (#9)
Oliver Mortensen | |
Cykling Odense | |
Danmark | |
Mand, 14 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 15:07 | 35,69 km/t | 15:07 | 16 | 10:50:07 | |||
Omgang 2 | 16:32 | 32,64 km/t | 31:40 | 18 | 11:06:40 | |||
Omgang 3 | 17:06 | 31,58 km/t | 48:46 | 18 | 11:23:46 | |||
Omgang 4 | 16:38 | 32,44 km/t | 1:05:25 | 16 | 11:40:25 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Oliver
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 70 | 15 omgange | 3:04:14 | 42,01 km/t | 1:25 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 11 | 8 omgange | 2:42:58,90 | 43,00 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 16 | 11 omgange | 2:11:33 | 43,15 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 42 | 5 omgange | 3:03:05 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 22 | 4 omgange | 2:44:38 | 36,88 km/t | 1:37 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 8 | 10 omgange | 1:58:36 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 49 | 5 omgange | 3:31:13 | 36,22 km/t | 1:39 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 21 | 15 omgange | 1:38:34,32 | 0,09 km/t | 10:57:08 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 29 | 10 omgange | 2:35:17,76 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 50 | 7 omgange | 2:43:38 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 49 | 7:11:04 | 7:11:04 | 2,17 km/t | 27:37 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 63 | 9 omgange | 3:07:27 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 71 | 10 omgange | 1:04:26 | 39,10 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 77 | 15:33 | 15:33 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 16 | 6 omgange | 2:56:40 | 38,51 km/t | 1:33 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 39 | 5 omgange | 2:58:10 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 28 | 9 omgange | 2:46:12 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 67 | 8 omgange | 3:52:03 | 33,51 km/t | 1:47 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 76 | 5 omgange | 2:21:41 | 33,24 km/t | 1:48 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 92 | 19:10,40 | 19:10,40 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 44 | 16 omgange | 39:40 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 38 | 18 omgange | 1:23:37,00 | 35,91 km/t | 1:40 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 32 | 10 omgange | 2:05:27,38 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 38 | 15 omgange | 1:34:30,00 | 38,10 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 46 | 22:28,15 | 22:28,15 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 16 | 6 omgange | 2:21:31 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 19 | 4 omgange | 2:07:45 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 23 | 9 omgange | 44:24 | - | - |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 33 | 6 omgange | 2:20:56 | 38,32 km/t | 1:33 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 16 | 9 omgange | 2:09:28 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 21 | 8 omgange | 2:44:31 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 77 | 9 omgange | 2:55:02 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 68 | 10 omgange | 1:02:02 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 103 | 15:37 | 15:37 | 40,72 km/t | 1:28 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 52 | 3:01:39 | 3:01:39 | 39,47 km/t | 1:31 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 29 | 5 omgange | 2:59:35 | 36,08 km/t | 1:39 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 46 | 8 omgange | 2:11:26,93 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 32 | 4 omgange | 2:45:03,56 | 41,18 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 36 | 5 omgange | 3:20:12 | 35,66 km/t | 1:40 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 32 | 7 omgange | 2:59:01 | 33,78 km/t | 1:46 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 48 | 6 omgange | 2:39:16,42 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 24 | 7 omgange | 1:56:50,11 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 19 | 21 omgange | 49:58,22 | 41,18 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 39 | 26:39,13 | 26:39,13 | 32,64 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 31 | 10 omgange | 1:58:36,00 | 37,97 km/t | 1:34 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 36 | 4 omgange | 3:21:20,44 | 32,66 km/t | 1:50 min/km |
Cyklecross //ABC | 13-12-2020 | - | 1 | 5 omgange | 37:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 12 | 11 omgange | 1:02:54 | 24,13 km/t | 2:29 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag | 31-10-2020 | 2,3 KM | 9 | 8 omgange | 52:38 | 20,97 km/t | 2:51 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 13 | 8 omgange | 55:59 | 21,43 km/t | 2:47 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 10 | 8 omgange | 1:45:34 | 34,55 km/t | 1:44 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 14 | 3 omgange | 2:03:00 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 43 | 5 omgange | 2:07:48 | 36,61 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 54 | 0:00 | 5:16:11 | 2,96 km/t | 20:16 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 76 | 5 omgange | 1:48:54 | 34,16 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 45 | 10 omgange | 1:03:40 | 39,57 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 41 | 15:49 | 15:49 | 40,19 km/t | 1:29 min/km |
Cross - Odense - Cross Cup | 04-01-2020 | - | 1 | 5 omgange | 38:25 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 3 | 4 omgange | 30:15 | 21,02 km/t | 2:51 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 1 | 4 omgange | 30:47 | 20,65 km/t | 2:54 min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17-11-2019 | 2,65 KM | 2 | 5 omgange | 41:26 | 19,18 km/t | 3:07 min/km |
Cross - Marselisborg CC | 16-11-2019 | 2,3 KM | 3 | 4 omgange | 32:08 | 17,17 km/t | 3:29 min/km |
Cross - Vejen BC | 10-11-2019 | 0,9 KM | 3 | 5 omgange | 31:07 | 8,68 km/t | 6:54 min/km |
Cross - Fredericia Trihjulet | 09-11-2019 | 2,2 KM | 3 | 3 omgange | 35:32 | 11,14 km/t | 5:23 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag | 27-10-2019 | 2,3 KM | 6 | 10 omgange | 37:33 | 36,73 km/t | 1:37 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 3 | 4 omgange | 28:33 | 19,33 km/t | 3:06 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 34 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 46 | 20:57,07 | 20:57,07 | 39,81 km/t | 1:30 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 30 | 4 omgange | 2:16:11 | 33,31 km/t | 1:48 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 17 | 4 omgange | 2:10:35 | 33,45 km/t | 1:47 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 19 | 5 omgange | 1:38:49 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 41 | 5 omgange | 2:12:06 | 34,06 km/t | 1:45 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 49 | 3 omgange | 2:02:22 | 35,01 km/t | 1:42 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 53 | 5 omgange | 2:04:42 | 34,40 km/t | 1:44 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 29 | 4 omgange | 2:14:02 | 35,27 km/t | 1:42 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 39 | 3 omgange | 2:01:29 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 12 | 4 omgange | 43:29 | 14,35 km/t | 4:10 min/km |
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia | 08-12-2018 | 0,9 KM | 4 | 4 omgange | 37:01 | 5,83 km/t | 10:16 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18-11-2018 | 2,7 KM | 3 | 6 omgange | 39:05 | 24,86 km/t | 2:24 min/km |
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk | 17-11-2018 | 2,65 KM | 2 | 5 omgange | 39:19 | 20,21 km/t | 2:58 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 6 | 5 omgange | 33:11 | 20,79 km/t | 2:53 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 13 | 5 omgange | 31:08 | 22,15 km/t | 2:42 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 20 | 4 omgange | 59:19 | 34,79 km/t | 1:43 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 37 | 3 omgange | 57:01 | 33,15 km/t | 1:48 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 13 | 7 omgange | 1:10:52 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 15 | 2 omgange | 1:25:41 | 32,91 km/t | 1:49 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 24 | 5 omgange | 1:07:11 | 33,04 km/t | 1:48 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 16 | 5 omgange | 1:09:07 | 33,41 km/t | 1:47 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 11 | 15 omgange | 34:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 15 | 4 omgange | 1:29:51 | 32,32 km/t | 1:51 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 15 | 5 omgange | 1:04:08 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 16 | 7 omgange | 1:13:19 | 33,22 km/t | 1:48 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 13 | 1:24:01 | 25:01 | 34,77 km/t | 1:43 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 25 | 3 omgange | 1:19:13 | 32,26 km/t | 1:51 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 33 | 3 omgange | 1:21:32 | 31,79 km/t | 1:53 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 8 | 3 omgange | 1:13:12 | 34,66 km/t | 1:43 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 16 | 2 omgange | 1:31:19 | 33,38 km/t | 1:47 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 14 | 3 omgange | 1:34:39 | 31,19 km/t | 1:55 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com