Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 1:56:58 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 5. maj 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 63 km |
Distance (omgang) | 9 km |
Gennemsnit omgang | 16:42 32,32 km/t |
Hurtigste omgang | 14:41 36,74 km/t |
Langsomste omgang | 19:26 27,78 km/t |
Deltager (#98)
Magnus Stilling Blichfeldt | |
Middelfart Cykel Club | |
Danmark | |
Mand, 15 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 14:41 | 36,74 km/t | 14:41 | 32 | 09:14:41 | |||
Omgang 2 | 16:25 | 32,89 km/t | 31:07 | 33 | 09:31:07 | |||
Omgang 3 | 16:15 | 33,21 km/t | 47:22 | 33 | 09:47:22 | |||
Omgang 4 | 16:34 | 32,59 km/t | 1:03:57 | 34 | 10:03:57 | |||
Omgang 5 | 16:43 | 32,27 km/t | 1:20:40 | 35 | 10:20:40 | |||
Omgang 6 | 16:50 | 32,05 km/t | 1:37:31 | 33 | 10:37:31 | |||
Omgang 7 | 19:26 | 27,78 km/t | 1:56:58 | 35 | 10:56:58 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Magnus Stilling
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 29 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 3 omgange | 53:34 | - | - |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 55 | 10 omgange | 1:18:11 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 55 | 10 omgange | 1:18:11 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 29 | 8 omgange | 1:50:51 | 37,24 km/t | 1:36 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 28 | 3 omgange | 2:20:56 | 35,25 km/t | 1:42 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 32 | 3 omgange | 2:09:26 | 35,18 km/t | 1:42 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 34 | 4 omgange | 2:03:22 | 35,79 km/t | 1:40 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 62 | 7 omgange | 2:08:40 | 36,88 km/t | 1:37 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 66 | 21:55,85 | 21:55,85 | 38,03 km/t | 1:34 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 28 | 4 omgange | 2:14:02 | 35,27 km/t | 1:42 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 23 | 6 omgange | 2:08:25 | 31,48 km/t | 1:54 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 42 | 3 omgange | 2:10:05 | 31,83 km/t | 1:53 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 64 | 8 omgange | 2:16:35 | 30,22 km/t | 1:59 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 48 | 3 omgange | 2:51:39 | 28,84 km/t | 2:04 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 32 | 3 omgange | 2:22:31 | 29,68 km/t | 2:01 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 35 | 3 omgange | 2:07:18 | 35,77 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 32 | 6 omgange | 2:27:21 | 29,56 km/t | 2:01 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 67 | 5 omgange | 2:32:46 | 28,28 km/t | 2:07 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: lottevittingschmidt@gmail.com