Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg

Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg

Resultater

Andreas Nielsen
Hammel Cykle Klub
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 10
Samlet tid 3:34:10
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 34 af 52
Mænd 33 af 52
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 144 km
Distance (omgang) 14,4 km
Gennemsnit omgang 21:25
40,34 km/t
Hurtigste omgang 20:01
43,14 km/t
Langsomste omgang 23:28
36,81 km/t
Deltager (#4)
Andreas Nielsen
Hammel Cykle Klub
Danmark
Mand, 21 år (23 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 20:01 43,16 km/t 20:01 18 12:35:01
Omgang 2 22:12 38,92 km/t 42:13 35 12:57:13
Omgang 3 23:05 37,43 km/t 1:05:18 45 13:20:18
Omgang 4 20:14 42,70 km/t 1:25:32 20 13:40:32
Omgang 5 21:24 40,37 km/t 1:46:56 37 14:01:56
Omgang 6 20:22 42,42 km/t 2:07:18 39 14:22:18
Omgang 7 20:14 42,70 km/t 2:27:32 36 14:42:32
Omgang 8 21:08 40,88 km/t 2:48:40 39 15:03:40
Omgang 9 23:28 36,82 km/t 3:12:08 36 15:27:08
Omgang 10 22:02 39,21 km/t 3:34:10 34 15:49:10
 
Omgangstider
Andre resultater for Andreas
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:58:16
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:36:42
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:41:57
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:21:35
CK Djurs 201819,7 KM3:45:05
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:11
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:51
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:39:09
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM41:53
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:14:49
Aalborg Gadeløb (DCU)2300 Meter1:19:35
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:43
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM4:04:45
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:40:24
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:09:42
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:44:33
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:35
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:15
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:33:56
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:30
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:19:29
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:34
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM53:54
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:38:06
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter26:21
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:17:00
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:07
Hobro løbet 201925,3 KM3:36:33
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:30
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk