Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg

Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg

Resultater

Steffen Munk Christiansen
Team coloQuick
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 10
Samlet tid 3:34:00
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 25 af 52
Mænd 24 af 52
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 144 km
Distance (omgang) 14,4 km
Gennemsnit omgang 21:24
40,37 km/t
Hurtigste omgang 20:02
43,13 km/t
Langsomste omgang 23:34
36,65 km/t
Deltager (#49)
Steffen Munk Christiansen
Team coloQuick
Danmark
Mand, 23 år (25 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 20:02 43,13 km/t 20:02 26 12:35:02
Omgang 2 22:12 38,92 km/t 42:14 41 12:57:14
Omgang 3 22:56 37,67 km/t 1:05:10 23 13:20:10
Omgang 4 20:23 42,39 km/t 1:25:33 36 13:40:33
Omgang 5 21:17 40,60 km/t 1:46:50 5 14:01:50
Omgang 6 20:27 42,25 km/t 2:07:17 36 14:22:17
Omgang 7 20:08 42,91 km/t 2:27:25 8 14:42:25
Omgang 8 21:12 40,75 km/t 2:48:37 11 15:03:37
Omgang 9 23:34 36,66 km/t 3:12:11 49 15:27:11
Omgang 10 21:49 39,60 km/t 3:34:00 25 15:49:00
 
Omgangstider
Andre resultater for Steffen Munk
ArrangementDistanceNettotid
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:53
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:51
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:35:55
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:45:00
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #215,5 KM3:41:22
Randers Bike Week #215,5 KM3:41:22
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:54
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:54
Randers Bike Week #44,2 KM1:14:51
Randers Bike Week #44,2 KM1:14:51
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:33:29
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:37:03
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:58:59
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:14:05
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:32
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:52
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:15:46
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:28
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:16
CK Aarhus18,2 KM3:16:20
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:36:10
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:44
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:40:15
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:10:37
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM3:01:16
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk