Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg

Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg

Resultater

Daniel Guld
Team AURA Energi - CK Aarhus Junior
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 7
Samlet tid 2:34:20
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 6 af 41
Mænd 6 af 41
Point
Point 4
Detaljer
Distance i alt 100,8 km
Distance (omgang) 14,4 km
Gennemsnit omgang 22:02
39,19 km/t
Hurtigste omgang 20:45
41,62 km/t
Langsomste omgang 23:45
36,35 km/t
Deltager (#8)
Daniel Guld
Team AURA Energi - CK Aarhus Junior
Danmark
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 20:56 41,27 km/t 20:56 26 12:25:56
Omgang 2 20:46 41,61 km/t 41:42 2 12:46:42
Omgang 3 21:51 39,54 km/t 1:03:33 6 13:08:33
Omgang 4 21:56 39,39 km/t 1:25:29 1 13:30:29
Omgang 5 22:45 37,98 km/t 1:48:14 7 13:53:14
Omgang 6 23:46 36,35 km/t 2:12:00 3 14:17:00
Omgang 7 22:20 38,69 km/t 2:34:20 6 14:39:20
 
Omgangstider
Andre resultater for Daniel
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:55:26
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:56:14
Bakkeløbet 2018120 KM3:01:36
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:56:24
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:30:12
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM35:10
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:53:57
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:50
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:21:43
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:34
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:34
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:35:09
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:31
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:25:04
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:58
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:16:28
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:59:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:55:58
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:37:28
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:21
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:49:42
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:08
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk