Marcello Bergamo cup - Hammel

Marcello Bergamo cup - Hammel

Resultater

Nicklas Sauer
Hammel Cykle Klub
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 3
Samlet tid 1:36:48
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 41 af 42
Mænd 41 af 42
Detaljer
Distance i alt 42,6 km
Distance (omgang) 14,2 km
Gennemsnit omgang 32:16
26,40 km/t
Hurtigste omgang 30:55
27,56 km/t
Langsomste omgang 34:03
25,02 km/t
Deltager (#58)
Nicklas Sauer
Hammel Cykle Klub
Danmark
Mand, 13 år (15 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 31:50 26,76 km/t 31:50 41 09:31:50
Omgang 2 30:55 27,56 km/t 1:02:45 42 10:02:45
Omgang 3 34:03 25,02 km/t 1:36:48 41 10:36:48
 
Omgangstider
Andre resultater for Nicklas
ArrangementDistanceNettotid
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:35:15
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:15:34
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:28:56
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:45:01
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #215,5 KM1:44:03
Randers Bike Week #215,5 KM1:44:03
Randers Bike Week #312,4 KM1:19:00
Randers Bike Week #312,4 KM1:19:00
Randers Bike Week #44,2 KM1:03:48
Randers Bike Week #44,2 KM1:03:48
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:32:37
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:36:11
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:29:24
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:55:33
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:16:40
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:15:26
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:24:26
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:40:03
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:52:04
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:16:00
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:34:25
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:27:34
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:29:13
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:47:54
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:33:53
CK Aarhus18,2 KM2:42:13
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM22:25,24
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter35:47
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM17:06
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM17:06
Randers Bike Week #215,4 KM2:24:33
Randers Bike Week #215,4 KM2:24:33
Randers Bike Week #312,4 KM2:14:58
Randers Bike Week #312,4 KM2:14:58
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:21
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM31:34
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019-4:21
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:29:06
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM2:09:57
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM25:44,40
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:01:06
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:11:06
Hobro løbet 201925,3 KM2:08:31
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm)-53:31
Allbike CX cup 19/20 #2 (Hasle Bakker)2,6 KM58:08
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM37:48
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM36:01
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-53:25
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg)-54:34
Allbike CX cup 19/20 #5 (Randers)-58:15
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: rudy@oncable.dk