Marcello Bergamo cup - Hammel

Marcello Bergamo cup - Hammel

Resultater

Kevin Biehl
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 3
Samlet tid 1:12:59
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 9 af 42
Mænd 9 af 42
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 42,6 km
Distance (omgang) 14,2 km
Gennemsnit omgang 24:19
35,02 km/t
Hurtigste omgang 22:02
38,65 km/t
Langsomste omgang 26:47
31,80 km/t
Deltager (#16)
Kevin Biehl
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Danmark
Mand, 14 år (16 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 26:47 31,81 km/t 26:47 8 09:26:47
Omgang 2 22:03 38,64 km/t 48:50 9 09:48:50
Omgang 3 24:09 35,28 km/t 1:12:59 9 10:12:59
 
Omgangstider
Andre resultater for Kevin
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:26:30
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:23:22
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM56:49
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:20:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:02:57
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM22:46
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:12:02
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM56:53
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:24:47
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM24:36
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -34:26
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:01:56
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:00:46
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:37
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:08:01
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:28:45
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM52:29
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM57:22
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM32:56
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM44:02
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM42:40
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM37:54
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup2,2 KM40:44
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter47:14
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:47:18
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM1:32:29
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM1:59:44
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:54:44
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:45:24
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:06:56
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:27:00
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM1:53:53
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:18:07
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:08:48
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM1:55:48
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM1:44:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:54:42
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM1:57:01
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:33:14
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:01:33
CK Aarhus18,2 KM2:02:32
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM23:00,03
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:10
Hobro løbet 201925,3 KM1:58:12
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:58:01
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:44:14
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM18:49
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM30:54
Cross - Vejen BC0,9 KM33:23
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM35:35
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,65 KM41:29
Cross - Marselisborg CC2,3 KM33:57
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM30:38
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM30:51
Cross - Odense - Cross Cup-41:20
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: rudy@oncable.dk