Marcello Bergamo cup - Hammel

Marcello Bergamo cup - Hammel

Resultater

Oliver Mortensen
Cykling Odense
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 3
Samlet tid 1:19:13
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 25 af 42
Mænd 25 af 42
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 42,6 km
Distance (omgang) 14,2 km
Gennemsnit omgang 26:24
32,26 km/t
Hurtigste omgang 25:21
33,59 km/t
Langsomste omgang 27:55
30,50 km/t
Deltager (#9)
Oliver Mortensen
Cykling Odense
Danmark
Mand, 14 år (16 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:55 30,52 km/t 27:55 27 09:27:55
Omgang 2 25:56 32,85 km/t 53:51 25 09:53:51
Omgang 3 25:22 33,59 km/t 1:19:13 25 10:19:13
 
Omgangstider
Andre resultater for Oliver
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:34:39
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:31:19
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:05:25
CK Djurs 201814,1 KM1:13:12
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:21:32
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM25:01
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:13:19
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM1:04:08
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:29:51
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -34:26
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:09:07
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:07:11
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:41
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:10:52
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM57:01
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM59:19
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM31:08
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM33:11
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM39:19
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM39:05
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM37:01
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter43:29
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:01:29
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:14:02
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:12:06
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:02:22
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:04:42
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:38:49
CK Aarhus18,2 KM2:10:35
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM20:57,07
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:16:11
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:51:50
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM28:33
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM37:33
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM35:32
Cross - Vejen BC0,9 KM31:07
Cross - Marselisborg CC2,3 KM32:08
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,65 KM41:26
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM30:47
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM30:15
Cross - Odense - Cross Cup-38:25
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: rudy@oncable.dk