Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:14:44 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 21. maj 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 42,6 km |
Distance (omgang) | 14,2 km |
Gennemsnit omgang | 24:54 34,19 km/t |
Hurtigste omgang | 23:06 36,88 km/t |
Langsomste omgang | 26:47 31,80 km/t |
Deltager (#41)
Philip Steenbjerg | |
Herning Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 13 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 26:47 | 31,80 km/t | 26:47 | 9 | 09:26:47 | |||
Omgang 2 | 23:06 | 36,88 km/t | 49:53 | 14 | 09:49:53 | |||
Omgang 3 | 24:51 | 34,28 km/t | 1:14:44 | 14 | 10:14:44 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Philip
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 25 | 4 omgange | 2:45:41 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 11 | 10 omgange | 2:19:54 | 34,31 km/t | 1:44 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 7 | 2 omgange | 30:48 | 43,87 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 11 | 9 omgange | 2:44:50 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 45 | 10 omgange | 1:01:54 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 33 | 14:22 | 14:22 | 44,22 km/t | 1:21 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 30 | 6 omgange | 3:08:26 | 36,11 km/t | 1:39 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 31 | 5 omgange | 2:58:10 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 4 | 6 omgange | 2:16:22 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 35 | 5 omgange | 3:00:50 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 8 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 25 | 5 omgange | 2:30:28 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 13 | 9 omgange | 2:05:03 | 36,27 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 92 | 9 omgange | 3:17:09 | 33,96 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 92 | 10 omgange | 1:03:04 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 31 | 14:19 | 14:19 | 44,42 km/t | 1:21 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 45 | 5 omgange | 3:26:00 | 37,14 km/t | 1:36 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 18 | 10 omgange | 2:51:21 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 35 | 5 omgange | 3:08:33 | 37,86 km/t | 1:35 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 20 | 6 omgange | 2:32:05,39 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 30 | 7 omgange | 2:08:58,32 | 40,38 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 33 | 7 omgange | 2:01:30,67 | 36,47 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 5 | 21 omgange | 48:17,50 | 42,61 km/t | 1:24 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 14 | 20:08,94 | 20:08,94 | 43,18 km/t | 1:23 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 10 | 10 omgange | 1:51:05,26 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 14 | 21 omgange | 44:01 | 42,21 km/t | 1:25 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 18 | 18 omgange | 2:04:35 | 35,54 km/t | 1:41 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 2 | 3 omgange | 1:45:30 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 43 | 30:51,49 | 30:51,49 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 7 | 3 omgange | 2:03:00 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 5 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 11 | 22:50 | 22:50 | 39,42 km/t | 1:31 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 1 | 4 omgange | 1:29:03 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 10 | 40 omgange | 40:55 | 43,99 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 6 | 13 omgange | 13:11 | 44,36 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 4 | 1:02 | 1:02 | 43,41 km/t | 1:22 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 5 | 0:05 | 0:05 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 33 | 5 omgange | 2:04:21 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 37 | 0:00 | 4:57:23 | 3,15 km/t | 19:03 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 28 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 51 | 10 omgange | 1:07:33 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 24 | 15:20 | 15:20 | 41,46 km/t | 1:26 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 6 | 4 omgange | 35:25 | 17,95 km/t | 3:20 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 7 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 20 | 4 omgange | 1:57:03 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 24 | 23:43,45 | 23:43,45 | 38,19 km/t | 1:34 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 20 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 42 | 20:45,75 | 20:45,75 | 40,17 km/t | 1:29 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 7 | 4 omgange | 2:04:38 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 21 | 4 omgange | 2:33:00 | 28,55 km/t | 2:06 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15-08-2019 | 1400 Meter | 23 | 15 omgange | 39:56 | 31,55 km/t | 1:54 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 24 | 5 omgange | 2:01:38 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 14 | 5 omgange | 1:37:08 | 37,37 km/t | 1:36 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 29 | 3 omgange | 2:17:22 | 33,41 km/t | 1:47 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 35 | 3 omgange | 1:47:10 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 39 | 5 omgange | 2:00:33 | 35,59 km/t | 1:41 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 23 | 6 omgange | 2:36:03 | 29,99 km/t | 2:00 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 20 | 4 omgange | 1:47:39 | 37,90 km/t | 1:34 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 15 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 29 | 3 omgange | 1:51:21 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 2 | 4 omgange | 56:59 | 36,22 km/t | 1:39 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 4 | 3 omgange | 52:52 | 35,75 km/t | 1:40 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 2 | 2 omgange | 1:28:45 | 31,77 km/t | 1:53 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 2 | 7 omgange | 1:08:01 | 37,66 km/t | 1:35 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 2 | 2 omgange | 1:25:37 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 9 | 3 omgange | 1:00:46 | 32,58 km/t | 1:50 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 8 | 5 omgange | 1:05:08 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 15 | 6 omgange | 1:18:49 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 8 | 5 omgange | 1:05:54 | 35,05 km/t | 1:42 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 14 | 15 omgange | 34:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 13 | 6:26:57 | 24:57 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 8 | 4 omgange | 1:17:36 | 34,94 km/t | 1:43 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 8 | 7 omgange | 1:12:00 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 9 | 1:23:33 | 23:33 | 36,92 km/t | 1:37 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 15 | 3 omgange | 1:20:51 | 32,06 km/t | 1:52 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 14 | 2 omgange | 1:26:14 | 35,34 km/t | 1:41 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 11 | 3 omgange | 1:32:38 | 31,87 km/t | 1:52 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: rudy@oncable.dk