GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup

Resultater

Jonas Andersen
Odder Cykel Klub
Resultat

7 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 7
Samlet tid 3:22:46
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 11 af 14
Mænd 11 af 14
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 128,1 km
Distance (omgang) 18,3 km
Gennemsnit omgang 28:58
37,90 km/t
Hurtigste omgang 26:41
41,15 km/t
Langsomste omgang 31:39
34,69 km/t
Deltager (#28)
Jonas Andersen
Odder Cykel Klub
Danmark
Mand, 20 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:12 40,37 km/t 27:12 13 12:30:12
Omgang 2 26:41 41,15 km/t 53:53 11 12:56:53
Omgang 3 28:11 38,96 km/t 1:22:04 11 13:25:04
Omgang 4 28:59 37,88 km/t 1:51:03 12 13:54:03
Omgang 5 29:38 37,05 km/t 2:20:41 12 14:23:41
Omgang 6 30:26 36,08 km/t 2:51:07 12 14:54:07
Omgang 7 31:39 34,69 km/t 3:22:46 11 15:25:46
 
Omgangstider
Andre resultater for Jonas
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:03:08
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:26:15
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:57:42
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:35
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:47
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:47
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:28:17
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM9:29:22
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:24:36
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:49:07
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:41
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:31:16
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:59:25
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:58:51
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:10:03
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:25
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:30:14
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:13
Randers Bike Week #215,4 KM2:39:08
Randers Bike Week #215,4 KM2:39:08
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:21:14
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:36
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:35
CK Aarhus18,2 KM2:58:53
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:16:29
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:35:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kamak@stofanet.dk