GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup

GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup

Resultater

Steffen Munk Christiansen
Team coloQuick
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 8
Samlet tid 3:35:55
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 27 af 37
Mænd 25 af 37
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 146,4 km
Distance (omgang) 18,3 km
Gennemsnit omgang 26:59
40,68 km/t
Hurtigste omgang 24:27
44,89 km/t
Langsomste omgang 29:02
37,82 km/t
Deltager (#49)
Steffen Munk Christiansen
Team coloQuick
Danmark
Mand, 23 år (25 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 24:27 44,91 km/t 24:27 5 12:26:27
Omgang 2 26:38 41,23 km/t 51:05 15 12:53:05
Omgang 3 26:51 40,89 km/t 1:17:56 11 13:19:56
Omgang 4 29:02 37,82 km/t 1:46:58 10 13:48:58
Omgang 5 27:43 39,62 km/t 2:14:41 12 14:16:41
Omgang 6 28:28 38,57 km/t 2:43:09 6 14:45:09
Omgang 7 26:18 41,75 km/t 3:09:27 9 15:11:27
Omgang 8 26:28 41,49 km/t 3:35:55 26 15:37:55
 
Omgangstider
Andre resultater for Steffen Munk
ArrangementDistanceNettotid
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:53
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:34:00
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:51
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:45:00
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #215,5 KM3:41:22
Randers Bike Week #215,5 KM3:41:22
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:54
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:54
Randers Bike Week #44,2 KM1:14:51
Randers Bike Week #44,2 KM1:14:51
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:33:29
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:37:03
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:58:59
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:14:05
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:32
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:52
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:15:46
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:28
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:16
CK Aarhus18,2 KM3:16:20
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:36:10
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:44
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:40:15
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:10:37
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM3:01:16
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kamak@stofanet.dk