Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | H40 |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 3:26:25 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:10:00 |
Dato | 27. maj 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 128,1 km |
Distance (omgang) | 18,3 km |
Gennemsnit omgang | 29:29 37,23 km/t |
Hurtigste omgang | 27:40 39,68 km/t |
Langsomste omgang | 32:08 34,17 km/t |
Deltager (#59)
Claus Termandsen | |
Cycling West | |
Danmark | |
Mand, 48 år (54 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 30:13 | 36,32 km/t | 30:13 | 3 | 12:40:13 | |||
Omgang 2 | 27:40 | 39,68 km/t | 57:54 | 4 | 13:07:54 | |||
Omgang 3 | 28:23 | 38,68 km/t | 1:26:17 | 6 | 13:36:17 | |||
Omgang 4 | 29:06 | 37,72 km/t | 1:55:23 | 13 | 14:05:23 | |||
Omgang 5 | 29:40 | 36,99 km/t | 2:25:04 | 12 | 14:35:04 | |||
Omgang 6 | 32:08 | 34,17 km/t | 2:57:12 | 12 | 15:07:12 | |||
Omgang 7 | 29:12 | 37,58 km/t | 3:26:25 | 13 | 15:36:25 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Claus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Bent Pedersen Cup 2023 #4 Oksbøl | 05-09-2023 | 60 KM | 9 | 1:26:42 | 1:26:19 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 10 | 3 omgange | 1:35:15 | 43,46 km/t | 1:22 min/km |
Bent Pedersen Cup 2023 #1 Varde | 23-05-2023 | 64 KM | 4 | 1:37:26 | 1:37:26 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #5 Oksbøl | 06-09-2022 | 60 KM | 7 | 1:24:33 | 1:24:20 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Varde Classic 2022 | 28-08-2022 | 115 KM | 33 | 2:45:43 | 2:44:24 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
Cykelmotionsløbet Blåvandshuk Rundt 2022 | 14-08-2022 | 115 KM | 36 | 2:58:10 | 2:58:05 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #2 Tjæreborg | 17-05-2022 | - | 7 | 1:32:57 | 1:32:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 5 | 3 omgange | 2:03:23 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 5 | 14-09-2021 | 50 KM | 1 | 1:11:31 | 1:11:23 | 42,02 km/t | 1:25 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 10 | 4 omgange | 1:58:51 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 10 | 6 omgange | 2:23:49 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
Cykelmotionsløbet Blåvandshuk Rundt 2021 | 08-08-2021 | 115 KM | 12 | 2:51:47 | 2:51:34 | 40,21 km/t | 1:29 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 2 | 29-06-2021 | 11,6 KM | 3 | 4 omgange | 1:08:25 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 20 | 4 omgange | 2:20:35 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 1 | 3 omgange | 1:43:15 | - | - |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 19 | 7 omgange | 1:56:05 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 8 | 4 omgange | 1:52:16 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 1 | 4 omgange | 1:52:52 | - | - |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 19 | 5 omgange | 2:01:03 | 37,17 km/t | 1:36 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 9 | 3 omgange | 2:00:44 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 21 | 5 omgange | 1:58:54 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 32 | 6 omgange | 2:20:19 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 15 | 6 omgange | 2:21:32 | 33,06 km/t | 1:48 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 7 | 5 omgange | 2:09:34 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 16 | 7 omgange | 2:07:24 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 13 | 5 omgange | 3:06:21 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 19 | 5 omgange | 2:03:01 | 40,72 km/t | 1:28 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 18 | 4 omgange | 2:34:05 | 39,56 km/t | 1:31 min/km |
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016 | 29-07-2016 | 166,65 KM | 39 | 4:45:32 | 4:44:55 | 35,09 km/t | 1:42 min/km |
TV2 på Tour Varde 2015 | 18-07-2015 | 78 KM | 12 | 1:58:09 | 1:58:09 | 39,61 km/t | 1:30 min/km |
TV2 på Tour Hvide Sande | 24-07-2014 | 5,5 KM | 36 | 3:08:59 | 3:08:59 | 1,75 km/t | 34:21 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: kamak@stofanet.dk