Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | H50 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:25:08 |
Nettotid | 2:25:08 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:00:00 |
Dato | 27. maj 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 91,5 km |
Distance (omgang) | 18,3 km |
Gennemsnit omgang | 29:02 37,82 km/t |
Hurtigste omgang | 28:09 39,00 km/t |
Langsomste omgang | 29:59 36,61 km/t |
Deltager (#99)
Jens Pape | |
Hedensted Cykel Klub | |
Danmark | |
Mand, 61 år (67 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 28:36 | 38,38 km/t | 28:36 | 10 | 10:28:36 | |||
Omgang 2 | 28:53 | 38,00 km/t | 57:30 | 19 | 10:57:30 | |||
Omgang 3 | 28:09 | 39,00 km/t | 1:25:39 | 16 | 11:25:39 | |||
Omgang 4 | 29:59 | 36,61 km/t | 1:55:38 | 12 | 11:55:38 | |||
Omgang 5 | 29:31 | 37,18 km/t | 2:25:10 | 16 | 12:25:10 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jens
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 2 | 3 omgange | 2:08:51 | 35,34 km/t | 1:41 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 1 | 5 omgange | 2:23:32 | 31,35 km/t | 1:54 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 2 | 5 omgange | 2:08:12 | 33,69 km/t | 1:46 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 3 | 6 omgange | 1:59:38 | 35,21 km/t | 1:42 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 5 | 7 omgange | 1:44:51 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 2 | 4 omgange | 2:03:17 | 35,62 km/t | 1:41 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 2 | 5 omgange | 2:05:34 | 34,40 km/t | 1:44 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 5 | 5 omgange | 1:58:42 | 32,85 km/t | 1:49 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 6 | 3 omgange | 1:58:57 | 38,28 km/t | 1:34 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 5 | 3 omgange | 1:38:58 | 36,92 km/t | 1:37 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 2 | 8 omgange | 2:01:02 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 2 | 5 omgange | 1:44:50 | 37,20 km/t | 1:36 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 2 | 7 omgange | 2:14:59 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 2 | 3 omgange | 1:47:07 | 36,29 km/t | 1:39 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 1 | 3 omgange | 1:55:00 | 36,00 km/t | 1:40 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 2 | 6 omgange | 1:46:53 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 2 | 5 omgange | 1:49:47 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 3 | 7 omgange | 1:29:05 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 1 | 3 omgange | 2:02:39 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 1 | 4 omgange | 2:05:43 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 14 | 3 omgange | 2:11:24 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 11 | 3 omgange | 1:59:46 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 20 | 4 omgange | 1:53:57 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 2 | 4 omgange | 2:09:29 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 1 | 4 omgange | 2:16:09 | 33,49 km/t | 1:47 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 2 | 3 omgange | 1:53:43 | 34,19 km/t | 1:45 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 2 | 3 omgange | 1:38:42 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 3 | 4 omgange | 2:09:14 | 33,98 km/t | 1:45 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 16 | 4 omgange | 2:33:22 | 36,77 km/t | 1:37 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 15 | 4 omgange | 2:05:02 | 36,28 km/t | 1:39 min/km |
Gran Fondo Denmark 2018 | 24-06-2018 | 120 KM | 1 | 3:00:58 | 3:00:58 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
Fredercia Master DM (DCU) | 17-06-2018 | 14,2 KM | 3 | 6 omgange | 2:20:16 | 36,44 km/t | 1:38 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 1 | 5 omgange | 2:03:45 | 34,42 km/t | 1:44 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 3 | 3 omgange | 1:51:38 | 38,37 km/t | 1:33 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 3 | 5 omgange | 2:07:03 | 34,00 km/t | 1:45 min/km |
Frederikshøj | 13-05-2018 | 6,3 KM | 2 | 6 omgange | 1:01:31 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 1 | 3 omgange | 1:33:24 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 2 | 4 omgange | 1:44:27 | 34,47 km/t | 1:44 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 2 | 3 omgange | 2:05:24 | 36,46 km/t | 1:38 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 3 | 4 omgange | 1:48:44 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: kamak@stofanet.dk