Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU)

Resultater

Thomas Gjødsbøl
Give Cykelklub
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 4
Samlet tid 2:29:23
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 22
Mænd 2 af 22
Point
Point 18
Detaljer
Distance i alt 102 km
Distance (omgang) 25,5 km
Gennemsnit omgang 37:20
40,97 km/t
Hurtigste omgang 37:12
41,13 km/t
Langsomste omgang 37:35
40,70 km/t
Deltager (#19)
Thomas Gjødsbøl
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 24 år (26 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 37:20 40,98 km/t 37:20 9 10:30:20
Omgang 2 37:15 41,07 km/t 1:14:35 4 11:07:35
Omgang 3 37:36 40,69 km/t 1:52:11 5 11:45:11
Omgang 4 37:12 41,13 km/t 2:29:23 2 12:22:23
 
Omgangstider
Andre resultater for Thomas
ArrangementDistanceNettotid
TV2 på Tour Grindsted1 KM1:46:53
TV2 på Tour Varde 201578 KM1:55:27
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:02:38
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:06:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:24:44
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:44:42
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:02:17
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:12:10
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:06
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM42:02
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM32:31
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2018165 KM4:28:09
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:07
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:50
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:40:58
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:17:05
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:50:49
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:10:46
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:53:04
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:30:45
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:59:12
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:52
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:52
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:42
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:50
CK Aarhus18,2 KM3:30:14
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:51:30
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:09:02
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jorn.carl@gmail.com