Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU)

Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU)

Resultater

Julie Uhre
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15P
Omgange 5
Samlet tid 59:35
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 3
Kvinder 2 af 3
Point
Point 18
Detaljer
Distance i alt 42,5 km
Distance (omgang) 8,5 km
Deltager (#402)
Julie Uhre
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Danmark
Kvinde, 14 år (16 i dag)
Andre resultater for Julie
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:11:07
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:11:26
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM1:14:11
CK Djurs 201814,1 KM1:13:53
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:03:35
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:21:20
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,5 KM1:05:00
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:15:40
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:01:20
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM23:21
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:12:10
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM25:49
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:34:43
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM26:48
Randers Bike Week #215,5 KM1:27:23
Randers Bike Week #215,5 KM1:27:23
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:27
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:30
Randers Bike Week #44,2 KM58:28
Randers Bike Week #44,2 KM58:27
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM3:59:43
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:13:57
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:03:24
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:23:31
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:14:38
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM58:23
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM57:24
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:30:17
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM32:51
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM46:13
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM45:23
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter42:14
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:21:10
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:05:22
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1:03:53
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:32
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM51:35
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:00:27
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:52
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:10:28
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM1:03:33
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:15:53
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM16:51
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM16:51
Randers Bike Week #215,4 KM2:15:50
Randers Bike Week #215,4 KM2:15:50
Randers Bike Week #312,4 KM2:15:03
Randers Bike Week #312,4 KM2:15:03
Randers Bike Week #415,5 KM2:33:47
Randers Bike Week #415,5 KM2:33:47
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM59:19
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM22:09,16
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:31:17
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:25:15
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:58:23
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM52:53
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM17:15
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM59:32
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:02:53
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:13:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jorn.carl@gmail.com