Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU)

Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU)

Resultater

Astrid Marie Bjørn Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15P
Omgange 5
Samlet tid 55:35
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 3
Kvinder 1 af 3
Point
Point 20
Detaljer
Distance i alt 42,5 km
Distance (omgang) 8,5 km
Gennemsnit omgang 1:03:26
8,04 km/t
Hurtigste omgang 1:03:26
8,04 km/t
Langsomste omgang 1:03:26
8,04 km/t
Deltager (#401)
Astrid Marie Bjørn Sørensen
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Kvinde, 12 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 1:03:26 8,04 km/t 1:03:26 1 09:33:26
 
Andre resultater for Astrid Marie Bjørn
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM1:30:19
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:34:20
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:21:38
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,5 KM1:05:02
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM25:08
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:12:13
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM23:20
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:12:12
Randers Bike Week #215,5 KM2:16:21
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:27
Randers Bike Week #44,2 KM58:27
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:51
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:10:52
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM58:40
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM57:24
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:34:12
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:17:17
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:28:55
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:49
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:10:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM1:03:28
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:07:52
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:15:46
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM1:00:01
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:00:27
CK Aarhus7,7 KM1:07:41
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:02
Hobro løbet 201925,3 KM2:03:01
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:17:18
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:25:12
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:02:48
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM16:45
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM57:10
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:02:53
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:13:37
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jorn.carl@gmail.com