Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU)

Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU)

Resultater

Gustav Wang
Team Helmer Christiansen A/S
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U17
Omgange 3
Samlet tid 1:55:19
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 15 af 43
Mænd 15 af 43
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 76,5 km
Distance (omgang) 25,5 km
Gennemsnit omgang 38:26
39,80 km/t
Hurtigste omgang 37:11
41,14 km/t
Langsomste omgang 39:34
38,66 km/t
Deltager (#188)
Gustav Wang
Team Helmer Christiansen A/S
Danmark
Mand, 15 år (17 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 38:33 39,69 km/t 38:33 15 10:53:33
Omgang 2 37:11 41,15 km/t 1:15:44 17 11:30:44
Omgang 3 39:35 38,65 km/t 1:55:19 15 12:10:19
 
Omgangstider
Andre resultater for Gustav
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM1:54:00
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM1:39:09
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:53:33
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:49:34
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:32:50
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:50:09
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM1:45:20
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:50:16
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM20:20
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM18:58
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:32:42
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM34:05
Randers Bike Week #312,4 KM1:57:38
Randers Bike Week #44,2 KM1:41:50
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM7:15:03
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:04:49
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:43:49
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM28:01
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM29:32
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter35:25
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:43:13
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM1:53:13
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM1:32:29
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:03
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:49:11
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:52:13
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM30:48
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:50:48
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM1:37:45
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM1:51:59
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM48:07
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM13:13
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM59:44
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM59:44
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:25:13
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jorn.carl@gmail.com