Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | B |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:29:23 |
Point | 16 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:53:00 |
Dato | 3. juni 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 102 km |
Distance (omgang) | 25,5 km |
Gennemsnit omgang | 37:20 40,97 km/t |
Hurtigste omgang | 37:12 41,12 km/t |
Langsomste omgang | 37:35 40,70 km/t |
Deltager (#3)
Jannik Nedergaard Nielsen | |
Team Herning CK Elite PB Look | |
Danmark | |
Mand, 18 år (24 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 37:21 | 40,95 km/t | 37:21 | 13 | 10:30:21 | |||
Omgang 2 | 37:13 | 41,10 km/t | 1:14:35 | 1 | 11:07:35 | |||
Omgang 3 | 37:35 | 40,70 km/t | 1:52:10 | 3 | 11:45:10 | |||
Omgang 4 | 37:12 | 41,12 km/t | 2:29:23 | 3 | 12:22:23 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jannik Nedergaard
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 | 17-10-2021 | 13,8 KM | 30 | 12 omgange | 4:00:14,28 | 41,36 km/t | 1:27 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 70 | 5 omgange | 3:11:36 | 43,21 km/t | 1:23 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 51 | 8 omgange | 2:46:40 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 57 | 8 omgange | 3:08:31 | 38,19 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 67 | 10 omgange | 3:01:19 | 41,03 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 97 | 11 omgange | 1:08:59 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 100 | 14:55 | 14:55 | 42,63 km/t | 1:24 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 53 | 1:13:13 | 1:13:13 | 1,97 km/t | 30:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 186 KM | 44 | 4:41:08 | 4:41:08 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 67,5 KM | 32 | 1:46:55 | 1:46:46 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 186 KM | 37 | 4:35:32 | 4:35:28 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 47 | 4:53,43 | 4:53,43 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 178,5 KM | 55 | 4:24:50 | 4:24:50 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 20 | 6 omgange | 3:17:19 | 41,96 km/t | 1:25 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 55 | 10 omgange | 2:54:03 | 41,37 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 52 | 6 omgange | 3:17:17 | 43,43 km/t | 1:22 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 76 | 8 omgange | 3:12:48,83 | 43,81 km/t | 1:22 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 52 | 8 omgange | 3:02:34,95 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 78 | 9 omgange | 2:37:31,29 | 42,51 km/t | 1:24 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 72 | 6 omgange | 3:41:24,17 | 44,55 km/t | 1:20 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 40 | 30 omgange | 3:10:14 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02-04-2021 | 5,2 KM | 66 | 24 omgange | 2:39:43,12 | 46,88 km/t | 1:16 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 49 | 7 omgange | 3:43:23 | 43,43 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 28 | 10 omgange | 1:56:05 | 44,45 km/t | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 43 | 6 omgange | 3:41:44 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 20 | 5 omgange | 3:34:29 | 44,06 km/t | 1:21 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 42 | 2 omgange | 34:59 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 79 | 12 omgange | 3:32:51 | - | - |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 43 | 6 omgange | 3:39:28 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 51 | 6 omgange | 3:47:22 | 40,06 km/t | 1:29 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 157,8 KM | 18 | 3:43:55 | 3:43:55 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
Herning City Gadeløbet 2019 | 30-08-2019 | 1,8 KM | 35 | 33 omgange | 1:24:13 | 42,31 km/t | 1:25 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 49 | 9 omgange | 3:11:38 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 18 | 10 omgange | 3:34:22 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 18 | 10 omgange | 3:12:11 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd. | 27-04-2019 | 194,9 KM | 52 | 4:33:59 | 4:33:59 | 42,68 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 82 | 7 omgange | 2:57:34 | 42,10 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 159 KM | 61 | 3:46:52 | 3:46:52 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 153,6 KM | 26 | 3:35:28 | 3:35:28 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 51 | 7 omgange | 3:25:45 | 37,35 km/t | 1:36 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 43 | 6 omgange | 3:24:12 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 22 | 6 omgange | 3:47:05 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 33 | 6 omgange | 3:41:29 | 41,12 km/t | 1:27 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 1 | 6 omgange | 3:36:37 | 39,05 km/t | 1:32 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 2 | 7 omgange | 2:39:02 | 40,41 km/t | 1:29 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 5 | 6 omgange | 2:49:07 | 40,23 km/t | 1:29 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 9 | 6 omgange | 2:24:36 | 41,57 km/t | 1:26 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 3 | 7 omgange | 3:21:09 | 38,00 km/t | 1:34 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 40 | 15 omgange | 3:44:35 | 45,28 km/t | 1:19 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 25 KM | 24 | 4:48:34 | 32:34 | 46,05 km/t | 1:18 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 29,5 KM | 7 | 4:42:24 | 42:24 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 15 | 8 omgange | 2:50:37 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 10 | 8 omgange | 2:56:28 | 39,17 km/t | 1:31 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 13 | 6 omgange | 2:47:06 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 10 | 7 omgange | 2:36:47 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 7 | 5 omgange | 3:00:35 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 8 | 7 omgange | 2:44:45 | 41,81 km/t | 1:26 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jorn.carl@gmail.com