U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU)

U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU)

Resultater

Oscar Vosgerau
TREK all Stars
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U13
Placering   (baseret på nettotiden)
Samlet 11 af 11
Mænd 11 af 11
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 30,32 km/t
Tempo 1:58 min/km
Deltager (#2)
Oscar Vosgerau
TREK all Stars
Danmark
Mand, 11 år (13 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
4,9 km 4,9 km 7:54 2 37,22 km/t 7:54 2 11:24:54
Finish 6,4 km 14:27 11 26,57 km/t 22:21 11 11:39:21
Total 11,3 km 22:21 11 30,34 km/t 22:21 11 11:39:21
 
Andre resultater for Oscar
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM50:32
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM45:04
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM54:28
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:10:25
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM38:10
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:41
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM59:01
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM45:39
Grindsted TT for B&U, Junior Cup9,7 KM16:33
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM56:18
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -20:45
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM45:32
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM43:34
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM44:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM44:47
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM50:03
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:23:04
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:22:42
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:20:00
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1:06:32
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:38
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:10:36
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:27:25
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:50
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:12
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:12
Randers Bike Week #25,7 KM1:20:16
Randers Bike Week #25,7 KM1:20:16
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
CK Aarhus7,7 KM1:11:25
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:00:14
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:35:07
Hobro løbet 20196,1 KM1:11:29
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM51:49
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM57:49
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk