U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU)

U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU)

Resultater

Jeppe Lunding
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U17
Placering   (baseret på nettotiden)
Samlet 38 af 44
Mænd 38 af 44
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 39,73 km/t
Tempo 1:30 min/km
Deltager (#21)
Jeppe Lunding
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Danmark
Mand, 15 år (17 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
7,1 km 7,1 km 10:34 35 40,32 km/t 10:34 35 12:27:34
Finish 6,87 km 10:31 37 39,19 km/t 21:05 38 12:38:05
Total 13,97 km 21:05 38 39,76 km/t 21:05 38 12:38:05
 
Andre resultater for Jeppe
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM2:05:57
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM1:53:50
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:07:51
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:50:55
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:48:10
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM2:00:27
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:41:31
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:05:35
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:01:01
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM22:03
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM1:55:31
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:07:52
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:32:58
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM23:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:09:07
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM1:41:12
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:07:09
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:56:57
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM1:58:39
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:20:10
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:48:49
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:48:04
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:54:44
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM1:37:15
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:49:11
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:18:20
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:18:02
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:00:33
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:02:12
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:02:24
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:01:31
CK Aarhus18,2 KM2:15:50
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:04:27
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM22:49,71
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:51
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:01:38
Hobro løbet 201925,3 KM1:58:12
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:44:14
Kasper Asgreen Challenge499 KMStartet, ej gennemført
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk