U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU)

U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU)

Resultater

Morten Andreassen
Holstebro Cycleclub af 1960
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Placering   (baseret på nettotiden)
Samlet 21 af 21
Mænd 21 af 21
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 32,86 km/t
Tempo 1:49 min/km
Deltager (#42)
Morten Andreassen
Holstebro Cycleclub af 1960
Danmark
Mand, 13 år (15 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
7,1 km 7,1 km 12:30 20 34,08 km/t 12:30 20 11:51:30
Finish 6,87 km 13:00 21 31,71 km/t 25:30 21 12:04:30
Total 13,97 km 25:30 21 32,87 km/t 25:30 21 12:04:30
 
Andre resultater for Morten
ArrangementDistanceNettotid
Motorvejsløb 2016 Silkeborg 32,5 KM1:04:43
CK Djurs 201814,1 KM1:26:32
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:20:16
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:41:55
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:14:27
Herning City Gadeløbet 1,6 KM27:04
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:05:44
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:20:55
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:34:55
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM57:58
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM59:26
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:23:00
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:22:48
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:11:51
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:15:14
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:31
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:26:17
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:10:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:15:19
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM1:01:39
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM59:55
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM59:20
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:25
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM32:02
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019-4:22
CK Aarhus7,7 KM1:16:10
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM22:39,63
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Hobro løbet 20196,1 KM1:03:23
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk