U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU)

U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU)

Resultater

Jesper Schultz
Team Virtu Cycling
Resultat

15 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U23
Omgange 15
Samlet tid 3:44:03
Nettotid 3:44:03
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 34 af 46
Mænd 11 af 46
U23 mænd 11 af 46
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 169,5 km
Distance (omgang) 11,3 km
Gennemsnit omgang 14:56
45,37 km/t
Hurtigste omgang 13:58
48,54 km/t
Langsomste omgang 18:53
35,88 km/t
Deltager (#39)
Jesper Schultz
Team Virtu Cycling
Danmark
Mand, 22 år (24 i dag)
U23 mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2018.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 18:53 35,90 km/t 18:53 15 11:33:53
Omgang 2 14:23 47,14 km/t 33:16 19 11:48:16
Omgang 3 14:32 46,65 km/t 47:48 19 12:02:48
Omgang 4 14:27 46,92 km/t 1:02:15 18 12:17:15
Omgang 5 14:11 47,80 km/t 1:16:26 20 12:31:26
Omgang 6 14:30 46,76 km/t 1:30:56 20 12:45:56
Omgang 7 14:14 47,63 km/t 1:45:10 16 13:00:10
Omgang 8 13:58 48,54 km/t 1:59:08 13 13:14:08
Omgang 9 14:25 47,03 km/t 2:13:33 15 13:28:33
Omgang 10 15:14 44,51 km/t 2:28:47 30 13:43:47
Omgang 11 15:02 45,10 km/t 2:43:49 26 13:58:49
Omgang 12 14:50 45,71 km/t 2:58:39 20 14:13:39
Omgang 13 15:07 44,85 km/t 3:13:46 19 14:28:46
Omgang 14 15:28 43,84 km/t 3:29:14 18 14:44:14
Omgang 15 14:54 45,50 km/t 3:44:08 34 14:59:08
 
Omgangstider
Andre resultater for Jesper
ArrangementDistanceNettotid
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM4:40:47
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
Hadsten Gadeløb (DCU) 1400 Meter1:10:50
Skive Gadeløb (DCU) -1:10:51
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:33:32
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:59:07
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:38:10
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:32:44
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:01:54
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:15:17
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:04
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:29:27
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:10:58
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:46:17
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:30:18
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:08:48
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:28
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM50:59
DM HOLD DCU 201947,1 KM57:02
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:06:16
Gadeløbet Tour de France Revanchen 2019 - Struer1,8 KM1:12:18
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:38
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:38
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #312,4 KM2:57:33
Randers Bike Week #312,4 KM2:57:33
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:13:47
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter1:13:45
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:33
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:40:26
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:56
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:12:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM3:00:18
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk