U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU)

U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU)

Resultater

Daniel Bligaard Lyhne
Team coloQuick
Resultat

15 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U23
Omgange 15
Samlet tid 3:41:33
Nettotid 3:41:33
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 4 af 46
Mænd 3 af 46
U23 mænd 3 af 46
Point
Point 8
Detaljer
Distance i alt 169,5 km
Distance (omgang) 11,3 km
Gennemsnit omgang 14:46
45,90 km/t
Hurtigste omgang 13:57
48,56 km/t
Langsomste omgang 18:55
35,81 km/t
Deltager (#67)
Daniel Bligaard Lyhne
Team coloQuick
Danmark
Mand, 22 år (24 i dag)
U23 mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2018.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 18:55 35,84 km/t 18:55 27 11:33:55
Omgang 2 14:21 47,25 km/t 33:16 20 11:48:16
Omgang 3 14:32 46,65 km/t 47:48 21 12:02:48
Omgang 4 14:28 46,87 km/t 1:02:16 21 12:17:16
Omgang 5 14:10 47,86 km/t 1:16:26 21 12:31:26
Omgang 6 14:34 46,54 km/t 1:31:00 42 12:46:00
Omgang 7 14:11 47,80 km/t 1:45:11 19 13:00:11
Omgang 8 13:57 48,60 km/t 1:59:08 15 13:14:08
Omgang 9 14:17 47,47 km/t 2:13:25 1 13:28:25
Omgang 10 14:20 47,30 km/t 2:27:45 7 13:42:45
Omgang 11 15:15 44,46 km/t 2:43:00 9 13:58:00
Omgang 12 14:51 45,66 km/t 2:57:51 3 14:12:51
Omgang 13 14:41 46,17 km/t 3:12:32 7 14:27:32
Omgang 14 14:36 46,44 km/t 3:27:08 2 14:42:08
Omgang 15 14:26 46,97 km/t 3:41:34 4 14:56:34
 
Omgangstider
Andre resultater for Daniel Bligaard
ArrangementDistanceNettotid
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:10
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:30:46
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM39:33
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:34:44
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:43:51
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM30:08
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:36:01
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:15:54
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:08
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:10:34
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:46:09
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:03
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:30:24
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:15:46
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:01
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:10:24
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:18:08
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:56
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:40:27
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:12:43
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:30
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk