Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 1:33:00 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:40:00 |
Dato | 10. juni 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 67,8 km |
Distance (omgang) | 11,3 km |
Gennemsnit omgang | 15:30 43,73 km/t |
Hurtigste omgang | 14:52 45,58 km/t |
Langsomste omgang | 16:47 40,37 km/t |
Deltager (#22)
Andreas Læssø Unger | |
Give Cykelklub | |
Danmark | |
Mand, 14 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 16:47 | 40,37 km/t | 16:47 | 38 | 09:56:47 | |||
Omgang 2 | 15:46 | 42,98 km/t | 32:34 | 32 | 10:12:34 | |||
Omgang 3 | 15:17 | 44,33 km/t | 47:51 | 31 | 10:27:51 | |||
Omgang 4 | 15:03 | 45,03 km/t | 1:02:55 | 30 | 10:42:55 | |||
Omgang 5 | 14:52 | 45,58 km/t | 1:17:47 | 28 | 10:57:47 | |||
Omgang 6 | 15:13 | 44,55 km/t | 1:33:00 | 26 | 11:13:00 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Andreas Læssø
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 39 | 8 omgange | 1:58:05,66 | 42,68 km/t | 1:24 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 1 | 7 omgange | 1:51:19,48 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 40 | 21 omgange | 50:18,01 | 40,91 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 40 | 26:31,77 | 26:31,77 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 2 | 10 omgange | 1:47:10,72 | 42,01 km/t | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 26 | 4 omgange | 2:45:38,59 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 7 omgange | 2:41:34 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 23 | 0:00 | 6:22:51 | 2,44 km/t | 24:32 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 37 | 8 omgange | 2:25:13 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 28 | 10 omgange | 1:00:07 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 28 | 10 omgange | 1:00:07 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 47 | 16:00 | 16:00 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 3 | 8 omgange | 1:44:05 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 3 | 4 omgange | 2:04:03 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 14 | 5 omgange | 2:01:30 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 78 | 36:12 | 36:12 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 17 | 5 omgange | 1:55:48 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 2 | 3 omgange | 1:37:45 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 46 | 5 omgange | 2:00:35 | 35,57 km/t | 1:41 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 2 | 4 omgange | 2:04:43 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 6 | 6 omgange | 2:14:33 | 34,78 km/t | 1:43 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 2 | 4 omgange | 1:42:42 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 8 | 4 omgange | 2:30:32 | - | - |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 9 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 44 | 3 omgange | 1:47:22 | 38,56 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:32:22 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 2 | 3 omgange | 1:54:04 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 30 | 3 omgange | 2:17:05 | 30,86 km/t | 1:56 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 2 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 1 | 4 omgange | 1:58:56 | 38,14 km/t | 1:34 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 5 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 8 | 4 omgange | 1:57:38 | 37,13 km/t | 1:36 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 25 | 3 omgange | 2:02:36 | 37,44 km/t | 1:36 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 9 | 4 omgange | 1:55:08 | 38,14 km/t | 1:34 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 36 | 2:24:16 | 22:16 | 39,05 km/t | 1:32 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 21 | 5 omgange | 1:50:16 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 11 | 3 omgange | 1:45:18 | 40,68 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 43 | 5 omgange | 1:59:24 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 6 | 3 omgange | 2:00:19 | 38,00 km/t | 1:34 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk