Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 58:18 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:02:00 |
Dato | 24. juni 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 22,8 km |
Distance (omgang) | 5,7 km |
Gennemsnit omgang | 14:34 23,46 km/t |
Hurtigste omgang | 11:08 30,68 km/t |
Langsomste omgang | 23:17 14,68 km/t |
Deltager (#5)
Albert Hansgaard Jensen | |
Cykling Odense | |
Danmark | |
Mand, 10 år (16 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 23:17 | 14,68 km/t | 23:17 | 15 | 09:25:17 | |||
Omgang 2 | 11:08 | 30,68 km/t | 34:26 | 15 | 09:36:26 | |||
Omgang 3 | 11:43 | 29,16 km/t | 46:10 | 15 | 09:48:10 | |||
Omgang 4 | 12:07 | 28,19 km/t | 58:18 | 15 | 10:00:18 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Albert Hansgaard
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 46 | 5 omgange | 3:14:37 | 38,23 km/t | 1:34 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 2 | 5 omgange | 2:14:32 | 33,45 km/t | 1:47 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 8 | 10 omgange | 1:52:45 | 41,77 km/t | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 11 | 23:34 | 23:34 | 42,18 km/t | 1:25 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 7 | 4 omgange | 1:32:12 | 37,48 km/t | 1:36 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 64 | 3:10:23 | 3:10:21 | 40,09 km/t | 1:29 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 9 | 3 omgange | 1:41:39 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 2 | 5 omgange | 1:32:45 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 10 | 3 omgange | 1:44:10 | 41,12 km/t | 1:27 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 16 | 4 omgange | 2:01:40 | 37,87 km/t | 1:35 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 102,2 KM | 20 | 5:51:25 | 5:51:25 | 17,45 km/t | 3:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 20 | 6 omgange | 2:32:01 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 32 | 4 omgange | 1:36:23 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 20 | 18:01,35 | 17:59,71 | 42,68 km/t | 1:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 26 | 3 omgange | 1:25:01 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 9 | 5 omgange | 2:02:49 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 8 | 14 omgange | 38:25 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 20 | 3 omgange | 2:07:21 | 36,04 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 51 | 5 omgange | 2:10:18 | 35,91 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 46 | 5:09:21 | 5:09:21 | 3,03 km/t | 19:49 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 48 | 5 omgange | 1:41:00 | 36,83 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 45 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 48 | 16:14 | 16:14 | 39,17 km/t | 1:31 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 19 | 4 omgange | 2:15:05 | 33,58 km/t | 1:47 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 27 | 5 omgange | 1:38:07 | 35,77 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 12 | 5 omgange | 2:16:58 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 11 | 3 omgange | 1:16:15 | 37,06 km/t | 1:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,8 KM | 5 | 18:23,90 | 18:23,90 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 8 | 10 omgange | 27:02 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 12,2 KM | 16 | 6 omgange | 2:08:51 | 34,09 km/t | 1:45 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 11 | 4 omgange | 1:57:50 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 16 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 26 | 7 omgange | 1:08:26 | 25,78 km/t | 2:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 16 | 8:02 | 8:02 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 5 | 4 omgange | 57:05 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 2 | 2 omgange | 1:18:20 | 35,23 km/t | 1:42 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 4 | 3 omgange | 1:04:09 | 34,23 km/t | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 12 | 3 omgange | 1:15:52 | 34,16 km/t | 1:45 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 10 | 4 omgange | 1:06:32,82 | 33,07 km/t | 1:48 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 6 | 12 omgange | 31:55,96 | 36,82 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 16 | 15:24,92 | 15:24,92 | 36,59 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 17 | 5 omgange | 1:05:18,53 | 34,47 km/t | 1:44 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 22 | 5 omgange | 1:14:59 | 30,40 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 37 | 3 omgange | 1:27:02 | 32,26 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 37 | 0:00 | 3:37:30 | 4,30 km/t | 13:56 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 38 | 3 omgange | 1:07:38 | 33,00 km/t | 1:49 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 33 | 7 omgange | 54:33 | 32,33 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 28 | 8:17 | 8:17 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 6 | 30 omgange | 43:42 | 823,66 km/t | 0:04 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 6 | 30 omgange | 43:42 | - | - |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 8 | 14 omgange | 20:02 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 7 | 1:14 | 1:14 | 48,29 km/t | 1:14 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 7 | 1 omgange | 7:00 | 8,57 km/t | 7:00 min/km |
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 2019 | 20-10-2019 | 4,5 KM | 9 | 2 omgange | 29:42 | 18,18 km/t | 3:18 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 11 | 3 omgange | 47:27 | 32,61 km/t | 1:50 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 5 | 2 omgange | 39:12 | 32,14 km/t | 1:52 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 4 | 1 omgange | 49:01 | 30,97 km/t | 1:56 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 4 | 5 omgange | 51:01 | 31,16 km/t | 1:55 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 5 | 6 omgange | 44:12 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 11 | 20:15,74 | 20:15,74 | 33,46 km/t | 1:47 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 3 | 3 omgange | 41:02 | 32,45 km/t | 1:50 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 6 | 3 omgange | 49:28 | 28,02 km/t | 2:08 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 2 | 2 omgange | 44:15 | 29,82 km/t | 2:00 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 5,7 KM | 1 | 5 omgange | 51:46 | 33,03 km/t | 1:49 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 7 | 3 omgange | 50:52 | 30,07 km/t | 1:59 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 11 | 2 omgange | 59:39 | 28,76 km/t | 2:05 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 7 | 3 omgange | 38:52 | 29,64 km/t | 2:01 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 2 | 6 omgange | 43:42 | 31,29 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 6 | 5 omgange | 52:38 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 8 | 3 omgange | 37:16 | 33,80 km/t | 1:46 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 7 | 1 omgange | 48:48 | 7,13 km/t | 8:24 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 5 | 4 omgange | 1:00:36 | 28,55 km/t | 2:06 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 21 | 2 omgange | 41:56 | 30,04 km/t | 1:59 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 21 | 3 omgange | 52:14 | 27,56 km/t | 2:10 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 12 | 1 omgange | 46:13 | 30,51 km/t | 1:58 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 16 | 2 omgange | 45:23 | 29,08 km/t | 2:03 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 13 | 4 omgange | 56:54 | 30,41 km/t | 1:58 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 14 | 8 omgange | 21:05 | 0,00 km/t | - min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 4,14 KM | 12 | 6 omgange | 47:58 | 31,06 km/t | 1:55 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 11,3 KM | 10 | 33:38 | 21:38 | 31,33 km/t | 1:54 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 11 | 4 omgange | 54:12 | 37,64 km/t | 1:35 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 18 | 4 omgange | 45:42 | 30,46 km/t | 1:58 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 8 | 2 omgange | 53:02 | 31,90 km/t | 1:52 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 10 | 2 omgange | 1:07:51 | 29,01 km/t | 2:04 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 24,1 KM | 7 | 1 omgange | 47:42 | 30,31 km/t | 1:58 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: mcc.kontakt@gmail.com