Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15P |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 1:57:00 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:35:00 |
Dato | 24. juni 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 48,4 km |
Distance (omgang) | 12,1 km |
Gennemsnit omgang | 29:15 24,82 km/t |
Hurtigste omgang | 27:18 26,59 km/t |
Langsomste omgang | 32:03 22,64 km/t |
Deltager (#409)
Mette Kristine Tygesen | |
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 | |
Danmark | |
Kvinde, 12 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 27:18 | 26,59 km/t | 27:18 | 5 | 11:02:18 | |||
Omgang 2 | 28:05 | 25,85 km/t | 55:23 | 5 | 11:30:23 | |||
Omgang 3 | 29:33 | 24,56 km/t | 1:24:56 | 5 | 11:59:56 | |||
Omgang 4 | 32:03 | 22,64 km/t | 1:57:00 | 5 | 12:32:00 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Mette Kristine
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sydvest Crossløb 2022/23 - afd. 8 - Sdr. Omme | 25-02-2023 | 2,5 KM | 7 | 14:54 | 14:54 | 10,06 km/t | 5:57 min/km |
Sydvest Crossløb 2022/23 - afd. 7 - Ormen i Lustrup | 04-02-2023 | 2,5 KM | 7 | 16:29 | 16:24 | 9,14 km/t | 6:33 min/km |
Sydvest Crossløb 2022/23 - afd. 5 - Nørreskoven | 07-01-2023 | 2,5 KM | 10 | 14:16 | 14:11 | 10,57 km/t | 5:40 min/km |
Sydvest Crossløb 2022/23 - afd. 4 - Blåbjerg Plantage | 03-12-2022 | 2,5 KM | 13 | 17:07 | 17:02 | 8,80 km/t | 6:48 min/km |
Sydvest Crossløb 2022/23 - afd. 3 - Vognsbølparken | 12-11-2022 | 2,5 KM | 6 | 14:07 | 14:04 | 10,65 km/t | 5:37 min/km |
Sydvest Crossløb 2022/23 - afd. 1 - Marbæk Plantage | 08-10-2022 | 2,5 KM | 5 | 19:44 | 19:42 | 7,61 km/t | 7:53 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 1 | 2 omgange | 1:37:45 | 26,51 km/t | 2:15 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 5 | 4 omgange | 1:13:08 | 27,89 km/t | 2:09 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 8 | 3 omgange | 1:18:27 | 27,53 km/t | 2:10 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 8 | 3 omgange | 1:17:50 | 28,21 km/t | 2:07 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 7 | 3 omgange | 1:34:53 | 27,31 km/t | 2:11 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 1 | 21 omgange | 33:48 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 1 | 4 omgange | 1:10:15 | 29,38 km/t | 2:02 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 1 | 3 omgange | 1:07:54 | 27,83 km/t | 2:09 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 1 | 30:50 | 30:50 | 29,19 km/t | 2:03 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 1 | 2 omgange | 1:02:56 | 27,45 km/t | 2:11 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 3 | 7 omgange | 56:18 | 31,33 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 3 | 10:41 | 10:41 | 29,73 km/t | 2:01 min/km |
Danmark cykler sammen | 24-05-2020 | 50 KM | 21 | 2:12:50 | 2:12:50 | 22,58 km/t | 2:39 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #8 - Brian Holm 12:16 | 26-04-2020 | 10 KM | 1 | 19:09 | 19:09 | 31,33 km/t | 1:54 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #3 - Mål dig med Banelandsholdet | 09-04-2020 | 4 KM | 1 | 5:28 | 5:28 | 43,90 km/t | 1:22 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #2 - Klassisk TT på Road Setup | 05-04-2020 | 15 KM | 1 | 32:46 | 32:46 | 27,47 km/t | 2:11 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 10 | 4 omgange | 1:06:23 | 31,09 km/t | 1:55 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 9 | 3 omgange | 1:09:20 | 27,26 km/t | 2:12 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 1 | 7 omgange | 1:21:37 | 38,07 km/t | 1:34 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 1 | 2 omgange | 1:44:38 | 29,02 km/t | 2:04 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 3 | 2 omgange | 1:09:37 | 31,71 km/t | 1:53 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 3 | 29:46,04 | 29:46,04 | 30,44 km/t | 1:58 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 2 | 5 omgange | 1:09:01 | 32,16 km/t | 1:51 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 3 | 5 omgange | 1:21:01 | 28,51 km/t | 2:06 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 4 | 3 omgange | 1:05:22 | 30,29 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 8 | 3 omgange | 1:35:41 | 29,16 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 8 | 3 omgange | 1:35:41 | 29,16 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 8 | 3 omgange | 1:16:20 | 29,24 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 8 | 3 omgange | 1:16:20 | 29,24 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 8 | 7 omgange | 1:31:28 | 26,17 km/t | 2:17 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 8 | 7 omgange | 1:31:28 | 26,17 km/t | 2:17 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 6 | 9:31 | 9:31 | 33,38 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 6 | 9:31 | 9:31 | 33,38 km/t | 1:47 min/km |
DM HOLD DCU 2019 | 15-06-2019 | 15,7 KM | 5 | 29:20 | 29:20 | 32,10 km/t | 1:52 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 10 | 3 omgange | 1:12:58 | 30,09 km/t | 1:59 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 4 | 6 omgange | 1:41:49 | 26,51 km/t | 2:15 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 2 | 10 omgange | 1:12:58 | 31,24 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 3 | 7 omgange | 1:16:40 | 30,12 km/t | 1:59 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 4 | 5 omgange | 1:06:21 | 31,64 km/t | 1:53 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 6 | 3 omgange | 1:15:05 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 1 | 6 omgange | 1:38:18 | 26,40 km/t | 2:16 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 4 | 2 omgange | 1:36:27 | 28,61 km/t | 2:05 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 9 | 4 omgange | 1:14:08 | 27,84 km/t | 2:09 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 2 | 2 omgange | 1:55:32 | 24,41 km/t | 2:27 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 2 | 7 omgange | 1:24:05 | 30,47 km/t | 1:58 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 2 | 2 omgange | 1:43:52 | 27,15 km/t | 2:12 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 2 | 3 omgange | 1:14:28 | 26,59 km/t | 2:15 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 2 | 6 omgange | 1:33:55 | 27,64 km/t | 2:10 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 7 | 8 omgange | 1:11:57 | 28,02 km/t | 2:08 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 10 | 8 omgange | 1:11:57 | 28,02 km/t | 2:08 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 6 | 0:00 | 4:51:28 | 0,86 km/t | 1:09:23 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 10 | 3 omgange | 1:23:20 | 26,78 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 7 | 3 omgange | 1:23:20 | 26,78 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 7 | 3 omgange | 1:47:24 | 25,98 km/t | 2:18 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 5 | 3 omgange | 1:47:24 | 25,98 km/t | 2:18 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 7 | 4 omgange | 1:28:34 | 30,62 km/t | 1:57 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 3 | 5 omgange | 1:19:22 | 32,13 km/t | 1:52 min/km |
Femina Kvindeløb Esbjerg 2018 | 23-05-2018 | 5 KM | 12 | 24:11 | 24:07 | 12,43 km/t | 4:49 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 5 | 3 omgange | 1:35:15 | 27,21 km/t | 2:12 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 5 | 3 omgange | 2:02:38 | 24,07 km/t | 2:29 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 7 | 7 omgange | 1:22:11 | 28,11 km/t | 2:08 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 6 | 5 omgange | 1:14:53 | 28,04 km/t | 2:08 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 6 | 3 omgange | 1:31:18 | 25,83 km/t | 2:19 min/km |
Rødekro Cykle Club RKCC | 25-03-2018 | 24,1 KM | 3 | 2 omgange | 1:45:27 | 27,43 km/t | 2:11 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: mcc.kontakt@gmail.com