Hadsten Gadeløb (DCU)

Resultater

Jeppe Aaskov Pallesen
Team OK Kvickly Odder
Resultat

32 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 32
Samlet tid 1:07:28
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 5 af 25
Mænd 5 af 25
Detaljer
Distance i alt 44800 meter
Distance (omgang) 1400 meter
Gennemsnit omgang 2:06
40,00 km/t
Hurtigste omgang 1:55
43,83 km/t
Langsomste omgang 2:17
36,79 km/t
Deltager (#33)
Jeppe Aaskov Pallesen
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 21 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering
Omgang 1 2:02 41,31 km/t 2:02 30 19:35:21
Omgang 2 2:00 42,00 km/t 4:02 10 19:37:21
Omgang 3 1:55 43,83 km/t 5:57 11 19:39:16
Omgang 4 2:01 41,65 km/t 7:58 7 19:41:17
Omgang 5 1:55 43,83 km/t 9:53 2 19:43:12
Omgang 6 2:01 41,65 km/t 11:54 4 19:45:13
Omgang 7 2:02 41,31 km/t 13:56 6 19:47:15
Omgang 8 2:08 39,38 km/t 16:04 13 19:49:23
Omgang 9 2:04 40,65 km/t 18:08 7 19:51:27
Omgang 10 2:05 40,32 km/t 20:13 16 19:53:32
Omgang 11 2:07 39,69 km/t 22:20 13 19:55:39
Omgang 12 1:58 42,71 km/t 24:18 3 19:57:37
Omgang 13 1:56 43,45 km/t 26:14 5 19:59:33
Omgang 14 2:10 38,77 km/t 28:24 5 20:01:43
Omgang 15 2:17 36,79 km/t 30:41 4 20:04:00
Omgang 16 2:14 37,61 km/t 32:55 1 20:06:14
Omgang 17 2:11 38,47 km/t 35:06 5 20:08:25
Omgang 18 2:15 37,33 km/t 37:21 3 20:10:40
Omgang 19 2:11 38,47 km/t 39:32 3 20:12:51
Omgang 20 2:09 39,07 km/t 41:41 4 20:15:00
Omgang 21 2:10 38,77 km/t 43:51 6 20:17:10
Omgang 22 2:04 40,65 km/t 45:55 2 20:19:14
Omgang 23 2:04 40,65 km/t 47:59 3 20:21:18
Omgang 24 2:00 42,00 km/t 49:59 3 20:23:18
Omgang 25 2:04 40,65 km/t 52:03 3 20:25:22
Omgang 26 2:16 37,06 km/t 54:19 1 20:27:38
Omgang 27 2:17 36,79 km/t 56:36 2 20:29:55
Omgang 28 2:17 36,79 km/t 58:53 4 20:32:12
Omgang 29 2:09 39,07 km/t 1:01:02 3 20:34:21
Omgang 30 2:10 38,77 km/t 1:03:12 3 20:36:31
Omgang 31 2:10 38,77 km/t 1:05:22 1 20:38:41
Omgang 32 2:07 39,69 km/t 1:07:29 5 20:40:48
 
Omgangstider
Andre resultater for Jeppe Aaskov
ArrangementDistanceNettotid
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:13:06
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:36:27
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:52:26
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:49
Skive Gadeløb (DCU) -1:10:51
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:41:36
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM31:25
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:43:50
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:35:18
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM40:02
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:18:09
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:42
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:30:42
Frederikshøj6,3 KM1:30:11
CK Djurs 201819,7 KM3:48:04
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:15:27
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM4:49:02
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:41:57
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:28:09
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:30:20
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM3:34:02
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: dcu@dcu-cykling.dk