Hadsten Gadeløb (DCU)

Resultater

Jacob Gye Madsen
Team AURA Energi - CK Aarhus
Resultat

32 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 32
Samlet tid 1:10:50
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 20 af 25
Mænd 18 af 25
Detaljer
Distance i alt 44800 meter
Distance (omgang) 1400 meter
Gennemsnit omgang 2:12
37,95 km/t
Hurtigste omgang 1:54
43,85 km/t
Langsomste omgang 2:39
31,68 km/t
Deltager (#19)
Jacob Gye Madsen
Team AURA Energi - CK Aarhus
Danmark
Mand, 28 år (29 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering
Omgang 1 2:03 40,98 km/t 2:03 37 19:35:22
Omgang 2 2:02 41,31 km/t 4:05 31 19:37:24
Omgang 3 1:56 43,45 km/t 6:01 31 19:39:20
Omgang 4 2:03 40,98 km/t 8:04 32 19:41:23
Omgang 5 2:00 42,00 km/t 10:04 23 19:43:23
Omgang 6 2:02 41,31 km/t 12:06 31 19:45:25
Omgang 7 1:55 43,83 km/t 14:01 26 19:47:20
Omgang 8 2:06 40,00 km/t 16:07 26 19:49:26
Omgang 9 2:04 40,65 km/t 18:11 23 19:51:30
Omgang 10 2:03 40,98 km/t 20:14 21 19:53:33
Omgang 11 2:06 40,00 km/t 22:20 19 19:55:39
Omgang 12 2:13 37,89 km/t 24:33 21 19:57:52
Omgang 13 2:04 40,65 km/t 26:37 21 19:59:56
Omgang 14 2:11 38,47 km/t 28:48 15 20:02:07
Omgang 15 2:22 35,49 km/t 31:10 14 20:04:29
Omgang 16 2:24 35,00 km/t 33:34 16 20:06:53
Omgang 17 2:15 37,33 km/t 35:49 17 20:09:08
Omgang 18 2:06 40,00 km/t 37:55 14 20:11:14
Omgang 19 2:08 39,38 km/t 40:03 15 20:13:22
Omgang 20 2:11 38,47 km/t 42:14 17 20:15:33
Omgang 21 2:14 37,61 km/t 44:28 18 20:17:47
Omgang 22 2:18 36,52 km/t 46:46 16 20:20:05
Omgang 23 2:16 37,06 km/t 49:02 19 20:22:21
Omgang 24 2:21 35,74 km/t 51:23 18 20:24:42
Omgang 25 2:20 36,00 km/t 53:43 22 20:27:02
Omgang 26 2:21 35,74 km/t 56:04 20 20:29:23
Omgang 27 2:24 35,00 km/t 58:28 19 20:31:47
Omgang 28 2:39 31,70 km/t 1:01:07 12 20:34:26
Omgang 29 2:22 35,49 km/t 1:03:29 14 20:36:48
Omgang 30 2:26 34,52 km/t 1:05:55 13 20:39:14
Omgang 31 2:34 32,73 km/t 1:08:29 13 20:41:48
Omgang 32 2:21 35,74 km/t 1:10:50 17 20:44:09
 
Omgangstider
Andre resultater for Jacob Gye
ArrangementDistanceNettotid
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:00:38
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:15:53
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:34:04
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:08
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:59:18
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:52:34
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:43
Aalborg Gadeløb (DCU)2300 Meter1:18:23
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:35:41
Herning City Gadeløbet 1,8 KM1:17:41
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:59
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:41:19
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:34:40
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:42
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:18:24
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:34:10
CK Djurs 201819,7 KM3:42:51
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:21:40
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:41:38
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:28:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:28:17
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM4:02:08
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:51:47
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM3:34:02
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: dcu@dcu-cykling.dk