Skive Gadeløb (DCU)

Resultater

Jeppe Aaskov Pallesen
Team OK Kvickly Odder
Resultat

35 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 35
Samlet tid 1:10:51
Nettotid 1:10:51
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 14 af 34
Mænd 2 af 34
Detaljer
Gennemsnit omgang 2:01
Hurtigste omgang 1:51
Langsomste omgang 2:10
Deltager (#33)
Jeppe Aaskov Pallesen
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 21 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:08 2:08 28 19:35:24
Omgang 2 2:04 4:12 33 19:37:28
Omgang 3 2:01 6:13 27 19:39:29
Omgang 4 1:57 8:10 15 19:41:26
Omgang 5 1:56 10:06 13 19:43:22
Omgang 6 2:02 12:08 11 19:45:24
Omgang 7 2:00 14:08 4 19:47:24
Omgang 8 2:07 16:15 20 19:49:31
Omgang 9 2:01 18:16 16 19:51:32
Omgang 10 2:04 20:20 21 19:53:36
Omgang 11 2:01 22:21 16 19:55:37
Omgang 12 1:55 24:16 7 19:57:32
Omgang 13 2:00 26:16 6 19:59:32
Omgang 14 2:01 28:17 3 20:01:33
Omgang 15 2:05 30:22 18 20:03:38
Omgang 16 2:02 32:24 16 20:05:40
Omgang 17 2:04 34:28 13 20:07:44
Omgang 18 2:06 36:34 24 20:09:50
Omgang 19 2:07 38:41 24 20:11:57
Omgang 20 2:03 40:44 23 20:14:00
Omgang 21 1:58 42:42 18 20:15:58
Omgang 22 1:58 44:40 13 20:17:56
Omgang 23 2:09 46:49 15 20:20:05
Omgang 24 1:51 48:40 11 20:21:56
Omgang 25 1:56 50:36 4 20:23:52
Omgang 26 2:11 52:47 24 20:26:03
Omgang 27 2:00 54:47 24 20:28:03
Omgang 28 2:05 56:52 21 20:30:08
Omgang 29 1:59 58:51 6 20:32:07
Omgang 30 1:55 1:00:46 4 20:34:02
Omgang 31 2:09 1:02:55 20 20:36:11
Omgang 32 2:06 1:05:01 25 20:38:17
Omgang 33 2:05 1:07:06 27 20:40:22
Omgang 34 1:57 1:09:03 18 20:42:19
Omgang 35 1:51 1:10:54 13 20:44:10
 
Omgangstider
Andre resultater for Jeppe Aaskov
ArrangementDistanceNettotid
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:13:06
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:36:27
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:52:26
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:49
Hadsten Gadeløb (DCU) 1400 Meter1:07:28
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:41:36
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM31:25
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:43:50
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:35:18
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM40:02
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:18:09
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:42
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:30:42
Frederikshøj6,3 KM1:30:11
CK Djurs 201819,7 KM3:48:04
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:15:27
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM4:49:02
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:41:57
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:28:09
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:30:20
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM3:34:02
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: dcu@dcu-cykling.dk