'Rundt om Vandtårnet' Esbjerg (DCU)

"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU)

Resultater

Oscar Vosgerau
TREK all Stars
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U13
Omgange 8
Samlet tid 20:45
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 13 af 17
Mænd 13 af 17
Point
Point 0
Detaljer
Gennemsnit omgang 2:35
Hurtigste omgang 2:24
Langsomste omgang 2:45
Deltager (#2)
Oscar Vosgerau
TREK all Stars
Danmark
Mand, 11 år (13 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:24 2:24 4 10:31:24
Omgang 2 2:38 5:02 9 10:34:02
Omgang 3 2:38 7:40 8 10:36:40
Omgang 4 2:35 10:15 3 10:39:15
Omgang 5 2:35 12:50 9 10:41:50
Omgang 6 2:30 15:20 11 10:44:20
Omgang 7 2:40 18:00 13 10:47:00
Omgang 8 2:45 20:45 13 10:49:45
 
Omgangstider
Andre resultater for Oscar
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM50:32
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM45:04
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM54:28
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:10:25
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM38:10
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:41
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM59:01
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM45:39
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 11,3 KM22:21
Grindsted TT for B&U, Junior Cup9,7 KM16:33
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM56:18
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM45:32
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM43:34
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM44:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM44:47
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM50:03
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:23:04
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:22:42
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:20:00
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1:06:32
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:38
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:10:36
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:27:25
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:50
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:12
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:12
Randers Bike Week #25,7 KM1:20:16
Randers Bike Week #25,7 KM1:20:16
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
CK Aarhus7,7 KM1:11:25
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:00:14
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:35:07
Hobro løbet 20196,1 KM1:11:29
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM51:49
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM57:49
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk