'Rundt om Vandtårnet' Esbjerg (DCU)

"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU)

Resultater

Flemming Damgaard Andersen
Holstebro Cycleclub af 1960
Resultat

Efter tidsgrænse


Distance B / C / U19 - H40
Omgange 25
Detaljer
Gennemsnit omgang 2:21
Hurtigste omgang 2:06
Langsomste omgang 2:35
Deltager (#25)
Flemming Damgaard Andersen
Holstebro Cycleclub af 1960
Danmark
Mand, 26 år (28 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Klokken
Omgang 1 2:15 2:15 14:03:59
Omgang 2 2:07 4:22 14:06:06
Omgang 3 2:10 6:32 14:08:16
Omgang 4 2:18 8:50 14:10:34
Omgang 5 2:17 11:07 14:12:51
Omgang 6 2:16 13:23 14:15:07
Omgang 7 2:22 15:45 14:17:29
Omgang 8 2:24 18:09 14:19:53
Omgang 9 2:28 20:37 14:22:21
Omgang 10 2:22 22:59 14:24:43
Omgang 11 2:23 25:22 14:27:06
Omgang 12 2:16 27:38 14:29:22
Omgang 13 2:20 29:58 14:31:42
Omgang 14 2:26 32:24 14:34:08
Omgang 15 2:26 34:50 14:36:34
Omgang 16 2:22 37:12 14:38:56
Omgang 17 2:28 39:40 14:41:24
Omgang 18 2:32 42:12 14:43:56
Omgang 19 2:17 44:29 14:46:13
Omgang 20 2:23 46:52 14:48:36
Omgang 21 2:23 49:15 14:50:59
Omgang 22 2:24 51:39 14:53:23
Omgang 23 2:32 54:11 14:55:55
Omgang 24 2:35 56:46 14:58:30
Omgang 25 2:18 59:04 15:00:48
 
Omgangstider
Andre resultater for Flemming Damgaard
ArrangementDistanceNettotid
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM3:04:39
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:31:00
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:17:46
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:10:13
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:05:54
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:38:20
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:50:37
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:43:15
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM3:03:29
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:41
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:43:30
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:24:20
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:09:54
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:08:21
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:52:12
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:33:52
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:28
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:57:06
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:05:34
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:32:43
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:39
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:39
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM4:01:52
Randers Bike Week #415,5 KM4:01:52
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:48:31
Hobro løbet 201925,3 KM2:26:28
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk