'Rundt om Vandtårnet' Esbjerg (DCU)

"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU)

Resultater

Anders vos sørensen
Nr Søby Cykel Klub
Resultat

15 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 15
Samlet tid 33:23
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 15
Mænd 2 af 15
Point
Point 18
Detaljer
Gennemsnit omgang 2:13
Hurtigste omgang 2:02
Langsomste omgang 2:31
Deltager (#26)
Anders vos sørensen
Nr Søby Cykel Klub
Danmark
Mand, 14 år (16 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:31 2:31 3 11:02:31
Omgang 2 2:02 4:33 3 11:04:33
Omgang 3 2:07 6:40 3 11:06:40
Omgang 4 2:09 8:49 3 11:08:49
Omgang 5 2:08 10:57 3 11:10:57
Omgang 6 2:10 13:07 3 11:13:07
Omgang 7 2:11 15:18 3 11:15:18
Omgang 8 2:13 17:31 3 11:17:31
Omgang 9 2:13 19:44 3 11:19:44
Omgang 10 2:10 21:54 3 11:21:54
Omgang 11 2:15 24:09 2 11:24:09
Omgang 12 2:19 26:28 2 11:26:28
Omgang 13 2:19 28:47 2 11:28:47
Omgang 14 2:20 31:07 2 11:31:07
Omgang 15 2:16 33:23 2 11:33:23
 
Omgangstider
Andre resultater for Anders vos
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM1:14:10
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:11:17
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:09:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:19:40
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:23:22
CK Djurs 201814,1 KM1:08:21
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM56:49
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:20:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:02:57
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:10:50
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM21:37
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:11:58
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM56:51
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM20:29
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:17:36
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM23:15
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM24:33
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM24:33
Randers Bike Week #215,5 KM2:16:21
Randers Bike Week #215,5 KM2:01:00
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:18
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:18
Randers Bike Week #44,2 KM54:53
Randers Bike Week #44,2 KM54:53
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:01:55
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:27:36
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:00:46
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:37
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:56:25
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:12:32
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:45:12
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:44:18
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:52:26
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM1:56:41
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM1:32:29
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:03
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:49:11
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:06:56
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:27:23
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM1:42:42
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:14:32
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:04:43
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:54:42
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM1:37:45
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM1:55:48
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:02:23
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:01:29
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter33:35
CK Aarhus18,2 KM1:57:22
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM19:33,23
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:04:39
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:51:50
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM22:06,75
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:10
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:57:55
Hobro løbet 201925,3 KM1:58:11
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:04:31
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:44:05
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:31
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:03:06
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM1:30:09
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:03:45
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk