'Rundt om Vandtårnet' Esbjerg (DCU)

"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU)

Resultater

Jonas Birk Madsen
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

Efter tidsgrænse


Distance U17
Omgange 14
Detaljer
Gennemsnit omgang 2:13
Hurtigste omgang 2:03
Langsomste omgang 2:18
Deltager (#10)
Jonas Birk Madsen
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 15 år (17 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Klokken
Omgang 1 2:14 2:14 11:49:01
Omgang 2 2:04 4:18 11:51:05
Omgang 3 2:19 6:37 11:53:24
Omgang 4 2:15 8:52 11:55:39
Omgang 5 2:18 11:10 11:57:57
Omgang 6 2:10 13:20 12:00:07
Omgang 7 2:12 15:32 12:02:19
Omgang 8 2:14 17:46 12:04:33
Omgang 9 2:13 19:59 12:06:46
Omgang 10 2:10 22:09 12:08:56
Omgang 11 2:14 24:23 12:11:10
Omgang 12 2:11 26:34 12:13:21
Omgang 13 2:13 28:47 12:15:34
Omgang 14 2:15 31:02 12:17:49
 
Omgangstider
Andre resultater for Jonas Birk
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:01:39
CK Djurs 201819,7 KM2:10:01
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM2:02:34
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:59:47
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM1:52:40
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:11:12
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM23:11
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM22:34
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:47:00
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:09:18
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM1:43:54
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:07:14
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:03:10
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:22:57
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM2:08:45
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:55:26
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:51:21
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:59:28
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM1:59:53
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM1:32:31
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:55:32
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:06:56
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM1:44:22
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM1:52:43
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:54:42
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM1:57:02
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:33:15
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM16:08
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM16:08
Randers Bike Week #215,4 KM1:56:35
Randers Bike Week #215,4 KM1:56:35
Randers Bike Week #312,4 KM1:51:15
Randers Bike Week #312,4 KM1:51:15
Randers Bike Week #415,5 KM2:02:37
Randers Bike Week #415,5 KM2:02:37
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:01:32
CK Aarhus18,2 KM2:04:44
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:04:28
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM23:12,88
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:50
Hobro løbet 201925,3 KM1:58:11
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:57:57
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:47:26
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:12:07
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM15:12
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:08:22
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:08:22
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:29:41
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk