'Rundt om Vandtårnet' Esbjerg (DCU)

"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU)

Resultater

Thomas Gjødsbøl
Give Cykelklub
Resultat

Efter tidsgrænse


Distance B / C / U19 - H40
Omgange 20
Detaljer
Gennemsnit omgang 2:15
Hurtigste omgang 2:02
Langsomste omgang 3:02
Deltager (#19)
Thomas Gjødsbøl
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 25 år (27 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Klokken
Omgang 1 2:17 2:17 14:04:01
Omgang 2 2:05 4:22 14:06:06
Omgang 3 2:03 6:25 14:08:09
Omgang 4 2:04 8:29 14:10:13
Omgang 5 2:09 10:38 14:12:22
Omgang 6 2:09 12:47 14:14:31
Omgang 7 2:09 14:56 14:16:40
Omgang 8 2:15 17:11 14:18:55
Omgang 9 2:14 19:25 14:21:09
Omgang 10 2:13 21:38 14:23:22
Omgang 11 2:12 23:50 14:25:34
Omgang 12 2:13 26:03 14:27:47
Omgang 13 2:15 28:18 14:30:02
Omgang 14 2:13 30:31 14:32:15
Omgang 15 2:15 32:46 14:34:30
Omgang 16 2:12 34:58 14:36:42
Omgang 17 2:11 37:09 14:38:53
Omgang 18 2:11 39:20 14:41:04
Omgang 19 2:44 42:04 14:43:48
Omgang 20 3:03 45:07 14:46:51
 
Omgangstider
Andre resultater for Thomas
ArrangementDistanceNettotid
TV2 på Tour Grindsted1 KM1:46:53
TV2 på Tour Varde 201578 KM1:55:27
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:02:38
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:06:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:24:44
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:44:42
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:02:17
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:12:10
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:06
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM42:02
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:29:23
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM32:31
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2018165 KM4:28:09
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:07
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:50
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:40:58
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:17:05
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:50:49
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:10:46
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:53:04
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:30:45
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:59:12
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:52
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:52
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:42
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:50
CK Aarhus18,2 KM3:30:14
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:51:30
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:09:02
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk