'Rundt om Vandtårnet' Esbjerg (DCU)

"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU)

Resultater

Kevin Biehl
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Resultat

15 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 15
Samlet tid 34:26
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 4 af 15
Mænd 4 af 15
Point
Point 8
Detaljer
Gennemsnit omgang 2:17
Hurtigste omgang 2:09
Langsomste omgang 2:33
Deltager (#16)
Kevin Biehl
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Danmark
Mand, 14 år (16 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tid Placering Klokken
Omgang 1 2:33 2:33 5 11:02:33
Omgang 2 2:09 4:42 7 11:04:42
Omgang 3 2:14 6:56 9 11:06:56
Omgang 4 2:12 9:08 4 11:09:08
Omgang 5 2:17 11:25 9 11:11:25
Omgang 6 2:17 13:42 4 11:13:42
Omgang 7 2:13 15:55 4 11:15:55
Omgang 8 2:20 18:15 6 11:18:15
Omgang 9 2:21 20:36 4 11:20:36
Omgang 10 2:27 23:03 5 11:23:03
Omgang 11 2:17 25:20 5 11:25:20
Omgang 12 2:13 27:33 9 11:27:33
Omgang 13 2:21 29:54 6 11:29:54
Omgang 14 2:19 32:13 6 11:32:13
Omgang 15 2:13 34:26 4 11:34:26
 
Omgangstider
Andre resultater for Kevin
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:26:30
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:23:22
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM56:49
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:20:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:02:57
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:12:59
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM22:46
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:12:02
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM56:53
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:24:47
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM24:36
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:01:56
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:00:46
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:37
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:08:01
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:28:45
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM52:29
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM57:22
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM32:56
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM44:02
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM42:40
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM37:54
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup2,2 KM40:44
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter47:14
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:47:18
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM1:32:29
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM1:59:44
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:54:44
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:45:24
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:06:56
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:27:00
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM1:53:53
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:18:07
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:08:48
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM1:55:48
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM1:44:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:54:42
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM1:57:01
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:33:14
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:01:33
CK Aarhus18,2 KM2:02:32
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM23:00,03
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:10
Hobro løbet 201925,3 KM1:58:12
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:58:01
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:44:14
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM18:49
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM30:54
Cross - Vejen BC0,9 KM33:23
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM35:35
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,65 KM41:29
Cross - Marselisborg CC2,3 KM33:57
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM30:38
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM30:51
Cross - Odense - Cross Cup-41:20
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM15:18
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:03:06
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM1:30:09
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:03:45
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk