Grindsted TT for B&U, Junior Cup

Grindsted TT for B&U, Junior Cup

Resultater

Jacob Kvistgaard
TEAM LICENSCYKLING.DK
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U13
Placering   (baseret på nettotiden)
Samlet 4 af 8
Mænd 4 af 8
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 34,69 km/t
Tempo 1:43 min/km
Deltager (#7)
Jacob Kvistgaard
TEAM LICENSCYKLING.DK
Danmark
Mand, 10 år (12 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
4,9 km 4,9 km 9:18 4 31,61 km/t 9:18 4 18:52:18
Mål 4,8 km 7:28 3 38,51 km/t 16:46 4 18:59:46
Total 9,7 km 16:46 4 34,69 km/t 16:46 4 18:59:46
 
Andre resultater for Jacob
ArrangementDistanceNettotid
RUNDT I TREHØJE11 KM34:44
RUNDT I TREHØJE 201611 KM24:46
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM45:22
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM53:24
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM45:11
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM54:18
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:03:57
CK Djurs 201814,1 KM52:59
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM55:35
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:48
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM55:53
Snejbjerg JFM TT 10,5 KM18:47
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM44:21
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM48:18
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM54:55
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM22:39
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM22:39
Randers Bike Week #215,5 KM1:05:37
Randers Bike Week #215,5 KM1:05:37
Randers Bike Week #312,4 KM50:14
Randers Bike Week #312,4 KM50:14
Randers Bike Week #44,2 KM47:30
Randers Bike Week #44,2 KM47:30
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -20:24
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM42:42
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM3:05:59
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM55:13
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM40:37
Herning City Gadeløbet 1,6 KM32:29
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM41:36
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM44:47
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM45:03
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM41:07
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM49:20
Integoløbet Hedensted 7,21 KM56:48
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM45:16
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM47:59
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM37:19
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM51:34
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM53:00
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM41:06
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM42:15
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:12:03
Horsens - U17 TORNADO CUP 16,4 KM35:40
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM46:36
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM50:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM56:03
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM46:54
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER5,7 KM51:47
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:48
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:48
Randers Bike Week #25,7 KM44:25
Randers Bike Week #25,7 KM44:25
Randers Bike Week #312,4 KM46:39
Randers Bike Week #312,4 KM46:39
Randers Bike Week #415,5 KM59:25
Randers Bike Week #415,5 KM59:25
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM40:58
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:35
CK Aarhus7,7 KM44:53
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM20:45
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 20191 KM4:44
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM40:18
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT10 KM17:08,97
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb5,3 KM49:00
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:30:48
Hobro løbet 20196,1 KM1:13:45
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM1:02:02
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM57:49
Tour de Tønder 20201 KM1:12
Tour de Tønder 20201 KM28:57
Tour de Tønder 202020 KM42:12
Tour de Tønder 202020 KM42:12
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM8:23
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM47:48
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM1:01:39
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM1:22:53
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: dcu@dcu-cykling.dk