Grindsted TT for B&U, Junior Cup

Grindsted TT for B&U, Junior Cup

Resultater

Anders vos Sørensen
Nr Søby Cykel Klub
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Placering   (baseret på nettotiden)
Samlet 6 af 20
Mænd 6 af 20
Point
Point 4
Detaljer
Hastighed 39,99 km/t
Tempo 1:30 min/km
Deltager (#26)
Anders vos Sørensen
Nr Søby Cykel Klub
Danmark
Mand, 14 år (16 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
7,6 km 7,6 km 12:49 6 35,58 km/t 12:49 6 17:59:49
Mål 7,9 km 10:26 7 45,42 km/t 23:15 6 18:10:15
Total 15,5 km 23:15 6 39,99 km/t 23:15 6 18:10:15
 
Andre resultater for Anders vos
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM1:14:10
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:11:17
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:09:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:19:40
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:23:22
CK Djurs 201814,1 KM1:08:21
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM56:49
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:20:51
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:02:57
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:10:50
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM21:37
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:11:58
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM56:51
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM20:29
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:17:36
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM24:33
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM24:33
Randers Bike Week #215,5 KM2:16:21
Randers Bike Week #215,5 KM2:01:00
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:18
Randers Bike Week #312,4 KM1:07:18
Randers Bike Week #44,2 KM54:53
Randers Bike Week #44,2 KM54:53
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -33:23
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:01:55
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:27:36
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:18:49
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:00:46
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:37
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:56:25
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:12:32
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:45:12
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:44:18
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:52:26
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM1:56:41
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM1:32:29
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM1:46:03
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:49:11
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:06:56
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM2:27:23
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM1:42:42
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:14:32
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:04:43
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:54:42
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM1:37:45
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM1:55:48
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:02:23
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:01:29
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter33:35
CK Aarhus18,2 KM1:57:22
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM19:33,23
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:04:39
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:51:50
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM22:06,75
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:53:10
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:57:55
Hobro løbet 201925,3 KM1:58:11
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:04:31
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:44:05
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:31
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:03:06
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM1:30:09
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM2:03:45
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: dcu@dcu-cykling.dk