CK Aarhus (DCU)

CK Aarhus (DCU)

Resultater

Daniel Guld
Team AURA Energi - CK Aarhus Junior
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 6
Samlet tid 2:53:57
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 10 af 19
Mænd 10 af 19
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 109,2 km
Distance (omgang) 18,2 km
Gennemsnit omgang 28:57
37,72 km/t
Hurtigste omgang 26:56
40,54 km/t
Langsomste omgang 30:20
36,00 km/t
Deltager (#8)
Daniel Guld
Team AURA Energi - CK Aarhus Junior
Danmark
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:14 0:14 13 12:02:14
Omgang 1 26:56 40,54 km/t 27:10 8 12:29:10
Omgang 2 28:28 38,36 km/t 55:38 11 12:57:38
Omgang 3 28:20 38,54 km/t 1:23:58 5 13:25:58
Omgang 4 30:16 36,08 km/t 1:54:14 7 13:56:14
Omgang 5 29:23 37,16 km/t 2:23:37 8 14:25:37
Omgang 6 30:20 36,00 km/t 2:53:57 10 14:55:57
 
Omgangstider
Andre resultater for Daniel
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:55:26
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:56:14
Bakkeløbet 2018120 KM3:01:36
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:20
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:56:24
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:30:12
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM35:10
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:50
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:21:43
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:34
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:34
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:35:09
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:31
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:25:04
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:58
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:16:28
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:59:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:55:58
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:37:28
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:21
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:49:42
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:08
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kontakt@ckaarhus.dk